Ισπανία

Με Όσκαρ οδηγό…

Για ακόμη μια φορά ο Όσκαρ βρήκε δίχτυα και οδήγησε την Βαγιαδολίδ στην ανατροπή και την νίκη με 2-1 κόντρα στην Χετάφε.

Της έκοψε την φορά για Ευρώπη.

Η Βαγιαδολίδ αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ μέσα στο «σπίτι» της, έκανε την ανατροπή με 2-1 κόντρα στην Χετάφε, με τον πρώην άσο του Ολυμπιακού, Όσκαρ να πετυχαίνει ξανά γκολ.

Δευτερόλεπτα πριν το τέλος του πρώτου μέρους, ο Αλκασέρ έβαλε μπροστά στο σκορ τους φιλοξενούμενους. Στην επανάληψη, όμως, ήρθε η απάντηση από τους γηπεδούχους.

Ο Όσκαρ στο 68’ ισοφάρισε σε 1-1, ενώ ο Γκέρα στο 75’ έκανε την ανατροπή για το 2-1. Μάλιστα, δύο λεπτά αργότερα η Χετάφε έμεινε με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Αλέξις και εν τέλει δεν άλλαξε τίποτα μέχρι το τέλος του αγώνα.