Ολοκληρώθηκαν τα πρωινά ματς του καθιερωμένου τουρνουά προετοιμασίας που διοργανώνει ο Σύνδεσμος Ελλήνων Διαιτητών Υδατοσφαίρισης.

Στον όμιλο που γίνεται στο Φάληρο, Ολυμπιακός και Παλαιό Φάληρο νίκησαν εύκολα τον Απόλλωνα Σμύρνης (18-5) και τον ΝΟ Χανίων (12-6) αντίστοιχα και βρίσκονται ισόβαθμοι στην κορυφή.

Οι δύο ομάδες έχουν ήδη προκριθεί στους «4» της διοργάνωσης και θα μονομαχήσουν για την κορυφή του ομίλου,με τους ερυθρόλευκους να έχουν τον κύριο λόγο.

Όμιλος Φαλήρου
ΝΟ Χανίων ANEK Lines – ΑΟ Παλαιού Φαλήρου 6-12
Τα οκτάλεπτα: 2-1, 0-4, 2-4, 2-3

ΝΟ Χανίων (Μαχαίρας): Λεβεντάκης, Σαρτζετάκης 3, Πετρόχειλος, Νάστραν, Φωκάς, Μπατάκης 1, Βουλγαράκης, Χαριτάκης, Μπαριωτάκης, Κατσουλάκης 2, Αγιωργούσης, Μαζοκοπάκης, Παπαδάκης, Πολύζος
ΑΟ Παλαιού Φαλήρου (Λοράντος): Χαϊδόπουλος, Γωνιωτάκης, Γαρδίκας 1, Αλαφραγκής 2, Αθυμαρίτης 1, Δίπλαρος, Τσολακούδης 1, Ρομπόπουλος 3, Κοπελιάδης 2, Τρούλος 2, Ντε Σόουζα, Γαβαλάς Ι., Μητράκης


Ολυμπιακός – Απόλλων Σμύρνης 18-5
Τα οκτάλεπτα: 4-2, 4-1, 5-0, 5-2
Ολυμπιακός (Βλάχος): Ζερδεβάς, Μυλωνάκης, Σκουμπάκης, Γενηδουνιάς 1, Μπουλιούμπασιτς, Δερβίσης 5, Κάκαρης 3, Μουρίκης 1, Γούνας 3, Αργυρόπουλος – Κανακάκης, Μίτροβιτς 5, Δαλμάρας, Χαλυβόπουλος Ιπ., Χαλυβόπουλος Αρ.
Απόλλων Σμύρνης (Κατρουζανάκης): Σπηλιόπουλος, Αλαμάνος, Αλ-Ντότερ, Παπαγεωργίου 1, Τσιστράκης, Γραμματικός, Παπαδόπουλος Γ., Καρούντζος, Μπεριστιάνος 1, Δερμιτζάκης Δ., Χαραλαμπόπουλος 2, Βιτέλλας, Καβουσάνος, Λουπάκης, Μπαμπανίκας 1


Ρεπό: Εθνικός Πειραιά

Βαθμολογία (4 Αγώνες)
1. Ολυμπιακός 9 (60-16)
2. ΑΟ Παλαιού Φαλήρου 9 (33-21)
3. Εθνικός Πειραιά 3 (22-42)
4. Απόλλων Σμύρνης 3 (38-47)*
5. ΝΟ Χανίων 0 (21-48)

*Με παιχνίδι περισσότερο

Τελευταία Αγωνιστική
19:00 Εθνικός Πειραιά – ΝΟ Χανίων ANEK Lines
20:30 ΑΟ Παλαιού Φαλήρου – Ολυμπιακός
Ρεπό: Απόλλων Σμύρνης

Όμιλος Γλυφάδας
Πανιώνιος – ΑΝΟ Γλυφάδας 7-10
Τα οκτάλεπτα: 3-2, 2-3, 0-1, 2-4
Πανιώνιος (Δήμου): Φλέγκας, Καζάζης 1, Γεωργακόπουλος, Σπούνερ, Δημακόπουλος, Καρακάσης 1, Γιαννόπουλος 3, Παπαδόπουλος Δ., Αλεξίου, Γαβαλάς Σ., Βέκκος 2, Δήμου Δ., Στάθας, Δούκας, Νταλάπας
ΑΝΟ Γλυφάδας (Μάζης): Γαβαλάς Θ., Τζελάτης, Παπούκας 2, Μαυρωτάς Λ., Γαλάνης, Περόπουλος 1, Μπραΐμης 2, Λεμπέσης, Χατζηγούλας 2, Φωτόπουλος 3, Αλβέρτης, Κουρούβανης Δ.


Παναθηναϊκός – Υδραϊκός 11-20
Τα οκτάλεπτα: 2-5, 2-5, 3-7, 4-3
Παναθηναϊκός ( Βενετόπουλος): Παρασκευόπουλος, Δευτεραίος 1, Παπαδημητρίου Δ. 1, Κόσιτς, Χατζηστεφάνου 1, Χριστοφορίδης 2, Μπιτσάκος 1, Πανταζόπουλος 3, Αθανασίου, Γκαράνης 1, Παπαδημητρίου Αλ. 1, Κατσαγούνος Γ., Σαλτέρης, Μαλιαράκης, Μοσχοβέλης
Υδραϊκός (Κραβαρίτης): Γαλανόπουλος, Κόχειλας, Γούρας 1, Κοκκινάκης 1, Χατζηκυριακάκης 2, Πρέκας 1, Μπλάνης 1, Αλευρόπουλος, Αργρυρόπουλος Κ. 1, Παπασηφάκης 1, Τσαχειλίδης 4, Καπετανάκης 2, Πωλογεώργης, Όμπερτ 4, Ίρβινγκ 2


Πιο αμφίρροπος είναι ο όμιλος που διεξάγεται στη Γλυφάδα.

Ο Υδραϊκός νίκησε εύκολα τον Παναθηναϊκό (20-11) και βρίσκεται στην πρώτη θέση, με τους πράσινους να ακολουθούν ισόβαθμοι με τον ΑΝΟ Γλυφάδας, ο οποίος λύγισε με 10-7 τον Πανιώνιο.

Στη μάχη για τη δεύτερη θέση του ομίλου, ο Παναθηναϊκός θα αντιμετωπίσει τον Πανιώνιο και η Γλυφάδα τον Υδραϊκό.

Βαθμολογία (2 Αγώνες)
1. Υδραϊκός 6 (32-18)
2. Παναθηναϊκός 3 (20-27)
3. ΑΝΟ Γλυφάδας 3 (17-16)
4. Πανιώνιος 0 (14-22)

Τελευταία Αγωνιστική
18:00 Παναθηναϊκός – Πανιώνιος
19:00 ΑΝΟ Γλυφάδας – Υδραϊκός

Αποδοχή Cookies
Το site sport-fm.gr χρησιμοποιεί cookies. Προχωρώντας στο περιεχόμενο, συναινείτε με την αποδοχή τους. ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ