Ιταλία

Μπήκε και «καθάρισε»

Μόλις μπήκε… καθάρισε ο Φλόρες, που έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και κράτησε το νικηφόρο σερί της Σασουόλο με νίκη επί της Τορίνο (1-0) στην 12η αγωνιστική της Serie A’.

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Φλόρες η Σασουόλο επικράτησε 1-0 της Τορίνο στην δωδέκατη αγωνιστική του ιταλικού πρωταθλήματος και έμεινε αήττητη για πέμπτη διαδοχική αγωνιστική.

Το ματς ξεκίνησε στραβά για την Τορίνο, αφού ο Σάντσες δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα με εκτέλεση πέναλτι. Στο 30’ ο Κουαλιαρέλα ανετράπη απ’ τον Καναβάρο, ο Σάντσες ανέλαβε την ετκέλεση, όμως ο Κονσίλι απέκρουσε.

Αυτός που κατάφερε τελικά να σκοράρει ήταν ο Αντόνιο Φλόρο Φλόρερ. Δέκα περίπου λεπτά μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο, στη θέση του Ζάζα και τρία λεπτά πριν το φινάλε, βρέθηκε αμαρκάριστος μπροστά στο τέρμα και με κεφαλιά χάρισε τη νίκη στην ομάδα του.

Έτσι, η Σασουόλο συνεχίζει το αήττητο σερί των πέντε αγωνιστικών και ανέβηκε στην δέκατη θέση με 15 βαθμούς, ενώ η Τορίνο έμεινε στην 14η με τρεις βαθμούς λιγότερους.