Γαλλία

Ναντ-η και η νίκη!

Τέλος στο σερί των τριών ηττών έβαλε η Ναντ, η οποία νίκησε 2-1 την Μπορντό, για τη 18η αγωνιστική της Ligue 1. Από ένα αυτογκόλ για τις δύο ομάδες.

Επιτέλους… ανάσα για τη Ναντ! Τα «καναρίνια» επέστρεψαν στις νίκες, ύστερα από τρεις σερί ήττες, επικρατώντας 2-1 της Μπορντό, για τη 18η αγωνιστική της Ligue 1.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με τον Βερετού στο 23’, όμως ο Χάνσεν πέντε λεπτά αργότερα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του. Στο δεύτερο ημίχρονο και οι δύο έψαξαν το γκολ και αυτό ήρθε με το αυτογκόλ του τερματοφύλακα των Γιρονδίνων Τζουγκ, στο 66’, με το 2-1 να μένει μέχρι το τέλος.