Γερμανία

Νίκη με… σπόντα

Μετά από τρεις ήττες στις τελευταίες αγωνιστικές η Χέρτα Βερολίνου πανηγύρισε μια νίκη. Αυτή απέναντι στην Κολωνία με 2-1 χάρη σε μια σπόντα!

Στο 86ο λεπτό ο Ντενγκ εκτέλεσε απευθείας ένα φάουλ, αρκετά μέτρα έξω από τη μεγάλη περιοχή της Κολωνίας. Η μπάλα χτύπησε επάνω στα σώματα στο τείχος, άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίχτυα.

Αυτό το τέρμα έδωσε τρεις πολύ σημαντικούς βαθμούς στην Χέρτα η οποία κατάφερε να ξεκολλήσει από τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας.

Η ομάδα του Βερολίνου είχε ανοίξει το σκορ στο 28ο λεπτό με τον Μπέερενς αλλά είχε δεχθεί την ισοφάριση στο 58ο λεπτό με τον Ούγια.

Goal N'Djeng - Koln 1-2 Hertha Berlin - 22-11-2014 από Bundes_Liga