Σάββατο, 25 Οκτωβρίου 2014, 07:10

Νίκη (πολυ)Βόλου!

Σαρωτική η Νίκη Βόλου, νίκησε 5-0 τη Ζάκυνθο και συνεχίζει να καταδιώκει την Κέρκυρα στο Βόρειο όμιλο της Football League.

Νίκη (πολυ)Βόλου!
Τελευταία ενημέρωση 10/11/2013, 17:16
Στο Βόλο σημειώθηκε το πιο εντυπωσιακό αποτέλεσμα της 7ης αγωνιστικής στη Football League. Η τοπική Νίκη απέδωσε εξαιρετικό ποδόσφαιρο και επικράτησε εύκολα με σκορ 5-0 της Ζακύνθου.

Πολλά γκολ και θέαμα (και από τις δύο ομάδες όμως) στο Αιγινιακός-Τύρναβος 3-3, ενώ από το Νότιο όμιλο ξεχώρισε η ισοπαλία στα Ψαχνά όπου ο Ηρακλής ανάγκασε τον Ολυμπιακό Βόλου σε «στραβοπάτημα» (0-0) το οποίο δεν επέτρεψε στους «ερυθρόλευκους» να ξεπεράσουν τον Παναιγιάλειος στην κορυφή της βαθμολογίας.


Η 7η αγωνιστική:



Νότιος όμιλος

Παναιγιάλειος-Φωκικός 1-1
Αστέρας Μαγούλας-Αχαρναϊκός 0-0
Φωστήρας-Χανιά 0-2
Καλλιθέα-Επισκοπή 1-0
Ηρακλής Ψαχνών-Ολυμπιακός Βόλου 0-0
Πανηλειακός-Παναχαϊκή (18.00)
Γλυφάδα-Βύζας Μεγάρων (11/11, 15.00)

Βόρειος όμιλος:

Νίκη Βόλου-Ζάκυνθος 5-0
Βατανιακός-Καβάλα 1-1
Αιγινιακός-Τύρναβος 3-3
Αναγέννηση Γιαννιτσών-Εθνικός Γαζώρου 1-1
Αναγέννηση Καρδίτσας-Πιερικός 1-0
Απόλλων Καλαμαριάς-Κέρκυρα (11/11, 16.00)
Ηρακλής-Δόξα Δράμας (11/11, 18.00)

Η επόμενη:

Επισκοπή-Χανιά
Φωκικός-Φωστήρας
Αχαρναϊκός-Καλλιθέα
Παναχαϊκή-Παναιγιάλειος
Βύζας Μεγάρων-Αστέρας Μαγούλας
Ολυμπιακός Βόλου-Πανηλειακός
Γλυφάδα-Ηρακλής Ψαχνών

Δόξα Δράμας-Ζάκυνθος
Καβάλα-Νίκη Βόλου
Τύρναβος-Ηρακλής
Εθνικός Γαζώρου-Βατανιακός
Κέρκυρα-Αιγινιακός
Πιερικός-Αναγέννηση Γιαννιτσών
Απόλλων Καλαμαριάς-Αναγέννηση Καρδίτσας

Τελευταίες ειδήσεις από Football League

Δέλλας: «Όταν είσαι ΑΕΚ, δεν συμβιβάζεσαι»

Δέλλας: «Όταν είσαι ΑΕΚ, δεν συμβιβάζεσαι»

Παπαδόπουλος: «Κρατάω την προσπάθεια»

Παπαδόπουλος: «Κρατάω την προσπάθεια»

«Το 100% όποιος παίζει στην ΑΕΚ»

«Το 100% όποιος παίζει στην ΑΕΚ»

Μάνταλος: «Πήγαινα για σέντρα»

Μάνταλος: «Πήγαινα για σέντρα»

Μαν(ταλος) of the Match!

Μαν(ταλος) of the Match!

«Ροντέο» στον Βόλο!

«Ροντέο» στον Βόλο!

Ξέρει τον τρόπο

Ξέρει τον τρόπο

«Όλες οι ομάδες θα περιμένουν την ΑΕΚ»

«Όλες οι ομάδες θα περιμένουν την ΑΕΚ»

Βαθμολογία 2ης αγωνιστικής
ΟΜΑΔΑ Β ΣΥΝΟΛΟ
+ - ΝΙΗ
1. ΑΕΚ 6 3 1 2 0 0
2. ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ 4 2 0 1 1 0
3. ΧΑΝΙΑ 4 1 0 1 1 0
4. ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ 2005 3 3 0 1 0 0
5. ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ 3 2 1 1 0 1
6. ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 3 2 2 1 0 1
7. ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ 3 2 3 1 0 1
8. ΑΛΙΜΟΣ 2 2 2 0 2 0
9. ΕΠΙΣΚΟΠΗ 1 1 1 0 1 0
10. ΚΑΛΛΙΘΕΑ 1 1 3 0 1 1
11. ΑΧΑΡΝΑΙΚΟΣ 1 1 3 0 1 1
12. ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ 1 1 3 0 1 1
13. ΦΩΣΤΗΡΑΣ 2013 0 0 2 0 0 2
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ
17/10/14 17:00 ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ - ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ 0 - 2
17/10/14 17:00 ΧΑΝΙΑ - ΦΩΣΤΗΡΑΣ 2013 1 - 0
17/10/14 17:00 ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ 2005 - ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ 3 - 0
19/10/14 14:00 ΑΧΑΡΝΑΙΚΟΣ - ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ 0 - 2
19/10/14 18:00 ΑΕΚ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 2 - 1
22/10/14 16:00 ΚΑΛΛΙΘΕΑ - ΑΛΙΜΟΣ 1 - 1
Βαθμολογία 3ης αγωνιστικής
ΟΜΑΔΑ Β ΣΥΝΟΛΟ
+ - ΝΙΗ
1. Α.Ε.ΛΑΡΙΣΑ 6 5 0 2 0 0
2. ΖΑΚΥΝΘΟΣ 6 3 0 2 0 0
3. ΗΡΑΚΛΗΣ 1908 6 2 0 2 0 0
4. ΛΑΜΙΑ 4 2 1 1 1 0
5. ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ 4 1 0 1 1 0
6. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 3 3 5 1 0 2
7. ΑΠΟΛΛΩΝ 1926 1 2 5 0 1 2
8. ΦΩΚΙΚΟΣ 1 1 1 0 1 0
9. ΕΘΝ.ΓΑΖΩΡΟΥ 1 0 0 0 1 0
10. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ 1 0 1 0 1 1
11. ΠΙΕΡΙΚΟΣ 1 0 1 0 1 1
12. ΤΥΡΝΑΒΟΣ 1 0 1 0 1 1
13. ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ 0 0 4 0 0 2
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ
26/10/14 00:00 ΤΥΡΝΑΒΟΣ - ΗΡΑΚΛΗΣ 1908 -
26/10/14 00:00 ΖΑΚΥΝΘΟΣ - ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ -
26/10/14 00:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ - ΑΠΟΛΛΩΝ 1926 3 - 2
26/10/14 00:00 ΠΙΕΡΙΚΟΣ - ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ -
26/10/14 00:00 ΛΑΜΙΑ - Α.Ε.ΛΑΡΙΣΑ -
26/10/14 00:00 ΕΘΝ.ΓΑΖΩΡΟΥ - ΦΩΚΙΚΟΣ -
Δείτε όλα τα άρθρα