Χάντμπολ

Νίκησε φιλικά τον Δούκα ο ΔΙΚΕΑΣ

Ο ΙΕΚ ΞΥΝΗ ΔΙΚΕΑΣ ήταν ο νικητής του δυνατού φιλικού αγώνα χάντμπολ, επικρατώντας με 20-18 του Δούκα στο Μαρούσι, ενόψει της έναρξης της Handball Premier σε μερικές μέρες.

Το ΙΕΚ ΞΥΝΗ νίκησε τον Δούκα με 20-18 σε φιλικό ματς προετοιμασίας στο Μαρούσι, ενόψει της έναρξης της Handball Premier και έδειξε έτοιμος για τις επίσημες υποχρεώσεις του.

Αν και στο ξεκίνημα, ο ΔΙΚΕΑΣ βρέθηκε πίσω στο σκορ με 1-3, στη συνέχεια προηγήθηκε με 7-6, με τις δυνατές άμυνες να κάνουν το ματς ντέρμπι μέχρι το τέλος του ημιχρόνου, που έληξε με 11-9 υπέρ του ΔΙΚΕΑ.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Δούκας αναλώθηκε σε πολλά λάθη και η διαφορά έφτασε στο +5, κρατώντας ο ΔΙΚΕΑΣ χαλαρά το προβάδισμα μέχρι τη λήξη.