WRC

Νικητής και... δεύτερος ο Νουβίλ, ενδέκατος ο Σερδερίδης

Ο Τιερί Νουβίλ κατέκτησε το Ράλι Αυστραλίας με το οποίο ολοκληρώθηκε η σεζόν στο WRC και τερμάτισε δεύτερος στο πρωτάθλημα. Ενδέκατος ο Ιορδάνης Σερδερίδης.

Η αυλαία για το 2017 έπεσε στο WRC με τον Τιερί Νουβίλ να κατακτά το Ράλι Αυστραλίας και να εξασφαλίζει τη δεύτερη θέση στο πρωτάθλημα.

Με την τέταρτη νίκη του στη σεζόν ο Βέλγος οδηγός της Hyundai Motorsport άφησε πίσω του κατά 22,5 δευτερόλεπτα τον Οτ Τάνακ με M Sport Ford, ενώ τρίτος ήταν ο ομόσταβλος του νικητή, Χέιντεν Παντόν.

Ο παγκόσμιος πρωταθλητής Σεμπαστιάν Οζιέ πήρε την τέταρτη θέση με M Sport Ford, ενώ ο Ιορδάνης Σερδερίδης ήταν ενδέκατος.