Γαλλία

Ό,τι μπορούσε έκανε ο Ζλάταν… (video)

Με το αριστερό ξεκίνησε το φετινό πρωτάθλημα η Παρί Σεν Ζερμέν, η οποία ήρθε 2-2 στην έδρα της Ρεμς. Πρωταγωνιστής ο Ιμπραΐμοβιτς για τους Παριζιάνους με δύο τέρματα, αλλά έχασε πέναλτι στο 21’.

Στραβοπάτημα με το… καλημέρα για την Παρί Σεν Ζερμέν! Οι Παριζιάνοι ήρθαν 2-2 με τη Ρεμς, εκτός έδρας, στο ματς που άνοιξε τη φετινή Ligue 1. Μόλις στο 7’ ο Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς έβαλε μπροστά στο σκορ τους πρωταθλητές, με τον Σουηδό σταρ να χάνει μία απίστευτη ευκαιρία στο 19’ και στη συνέχεια να αστοχεί σε εκτέλεση πέναλτι στο 21’.

Έτσι, σχεδόν στην αμέσως επόμενη φάση, οι γηπεδούχοι έφεραν το παιχνίδι στο 1-1 με τον Ονιανγκουέ (22'), με τον Ντεβό να τους δίνει το προβάδισμα στο 34ο λεπτό.

Όμως, ο «Ίμπρα» δεν είχε την τελευταία του… λέξη και με το δεύτερο προσωπικό του γκολ στην αναμέτρηση, στο 63ο λεπτό, έσωσε την παρτίδα για τους πρωταθλητές, διαμορφώνοντας το τελικό 2-2.

Zlatan Ibrahimovic Goal - Reims vs PSG 0-1... από fotballchanel