Βόλεϊ

«Πέρασε» από το Μαρκόπουλο η ΑΕΚ

Η ΑΕΚ ήταν η νικήτρια στη φιλική αναμέτρηση κόντρα στο Μαρκόπουλο, επικρατώντας στα ανατολικά προάστια με 3-1 σετ του αντιπάλου της.

Η ΑΕΚ νίκησε 3-1 σετ το Μαρκόπουλο σε φιλικό ματς προετοιμασίας που διεξήχθη στην περιοχή των ανατολικών προαστίων και έδειξε πως είναι έτοιμη για την έναρξη του πρωταθλήματος στις 18 του μήνα.

Με τις γηπεδούχους αγωνίστηκε ελάχιστα η Βραζιλιάνα διαγώνια Πράντο, η οποία ακολουθεί ειδικό πρόγραμμα προετοιμασίας. Το Μαρκόπουλο πήρε το πρώτο σετ και η ΑΕΚ με πασαδόρο την Κουνάδη επικράτησε στα τρία επόμενα.

Τα σετ: 25-17, 19-25, 18-25, 18-25

ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ (Ιβάνοβιτς): Ζαχαρούλα Γιαννέλου, Κωνσταντώνη, Κάφεντερ, Λιάγκη, Ψωμά, Σμουτς / Κοκκίου (λ), Δικαιούλια, Παπαδάτου, Οικονομοπούλου, Πολυδώρου, Χρύσα Γιαννέλου, Πράντο

ΑΕΚ (Ρουμελιώτης): Αργυροπούλου, Κατσαντώνη, Ιβάνοβα, Νικούλη, Γιακουμή, Κουνάδη / Κακουράτου (λ), Φάκη, Λαγουδάκη, Πατέλη

*Την επόμενη Τετάρτη, το Μαρκόπουλο θα υποδεχτεί την Ηλιούπολη σε φιλικό αγώνα στις 19.00.

Επιμέλεια: Παναγιώτης Βλαχαδάμης