Ιταλία

Πήρε φόρα…

Την δεύτερη της νίκη (η οποία είναι και συνεχόμενη) πήρε στη φετινή Serie A η Σασουόλο, καθώς επικράτησε 3-1 της Έμπολι, σημειώνοντας και ανατροπή.

Ανάσανε η Σασουόλο μετά τα αποτελέσματα που έφερε στις δύο τελευταίες αγωνιστικές της Serie A.

Η ομάδα του Ντι Φρανσέσκο πήρε την πρώτη της νίκη στο τρέχων πρωτάθλημα, το περασμένο Σάββατο, φεύγοντας με το 3-1 από το «Ένιο Ταρντίνι» επί της Πάρμα. Την Τρίτη (28/10) επικράτησε με το ίδιο σκορ της Έμπολι για την 9η αγωνιστική και έφτασε τους δέκα βαθμούς.

Το σκορ άνοιξε για λογαριασμό των φιλοξενούμενων ο Κρόκε στο 18ο λεπτό. Στο 56’ ισοφάρισε ο Μιζιρόλι, ενώ πέντε λεπτά αργότερα ήρθε η ανατροπή, με τον Φλόκαρι και στο 73’ ο Μπεράρντι τελείωσε ουσιαστικά το ματς, δίνοντας προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα του.