Γύρος θριάμβου για την Προοδευτική μετά το 2-0 επί της Τριγλίας Ραφήνας, αφού η ομάδα του Κορυδαλλού έξι αγωνιστικές πριν το φινάλε του 9ου ομίλου της Δ΄ εθνικής στέφθηκε πρωταθλήτρια (την τελευταία αγωνιστική παίρνει χωρίς αγώνα το "τρίποντο" με τον Ανταγόρα, ενώ αναμένεται και το "τρίποντο" από το διακοπέν ματς με την Άνω Σύρο).

Ο Απόλλων Καλαμαριάς στον 2ο όμιλο κέρδισε στο ντέρμπι τον Οδυσσέα Κορδελιού και ουσιαστικά "αγκάλιασε" τον τίτλο, ενώ κατά 99% πρωταθλητής είναι ο Ρούβας στον 10ο όμιλο, μετά το 2-0 επί του Ακρίτα. Σημαντικό προβάδισμα και για τον Αστέρα Μαγούλας στον 7ο όμιλο μετά το 2-0 στο Κιάτο επί του Πέλοπα, σε ένα παιχνίδι με σοβαρά επεισόδια.


Αναλυτικά είχαμε σήμερα:

1ος ΟΜΙΛΟΣ (26η αγ.)

Εθνικός Αλεξ. - ΑΕ Πιερέων 1-2

Προσοτσάνη - Ορφέας Ξάνθης 1-0

Πανδραμαϊκός - Ορφέας Ελευθ. 2-1

Μ. Αλέξ. Ν. Ζίχνης - Βισαλτιακός 2-0

Εβρος Σουφλίου - Κεραυνός Κρηνίδων 4-0

Ελπίδα Σαπών - Εθνικός Γαζώρου 1-2

Νέστος Χρυσούπολης - Εχίνος Σπορ 3-0 α.α

ΑΕ Ποντίων Ευμ. - Δόξα Πετρούσας 2-2

Ρεπό: Κόσμιο

H BAΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Ορφέας Ξάνθης 45-25 50

2.Εθνικός Γαζώρου 38-16 47

3.Εβρος Σουφλίου 35-20 47

4.ΑΕ Πιερέων 36-18 46

5.Ορφέας Ελευθ. 34-24 40

6.Δόξα Πετρούσας 36-29 39

7.Ελπίδα Σαπών 33-26 38

8.Προσοτσάνη 34-22 37

9.Μ. Αλ. Ν. Ζίχνης 33-30 36

10.Εθνικός Αλεξ. 30-22 31

11.Βισαλτιακός 25-33 29

12.ΑΕ Ποντίων Ευμοίρου 29-37 28

13.Πανδραμαϊκός 23-31 28

14.Νέστος Χρυσούπολης 18-42 18

15.Κεραυνός Κρηνίδων 17-40 17

16.Κόσμιο 18-46 14

17.Εχίνος Σπορ 0-0 0

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (27η)

ΑΕ Πιερέων - Ορφέας Ξάνθης, Ορφέας Ελευθ. - Εθνικός Αλεξ., Βισαλτιακός - Προσοτσάνη, Κεραυνός Κρηνίδων - Πανδραμαϊκός, Εθνικός Γαζώρου - Μ. Αλ. Ν. Ζίχνης, Εχίνος Σπορ - Εβρος Σουφλίου, Δόξα Πετρούσας - Ελπίδα Σαπών, ΑΕ Ποντίων Ευμοίρου - Κόσμιο. Ρεπό: Νέστος Χρυσούπολης

2ος ΟΜΙΛΟΣ (26η αγ.)

Απόλλων Καλ. - Οδυσσέας Κορδελιού 2-0

ΠΟ Μουδανίων - Δόξα Χέρσου 0-1

ΠΑΟΝΕ - Εθνικός Σοχού 2-3

Καμπανιακός - Ολυμπιακός Γαλατ. 4-0

Θερμαϊκός Θέρμης - Νίκη Πολυγύρου 4-0

Μ. Αλ. Ν. Μυλοτόπου-ΠΑΟ Κουφαλίων 0-1

Αχιλλέας Τριανδρ.-ΠΑΟ Διοικητηρίου 2-0

Κιλκισιακός - Ελλάς Καλλικράτειας 1-1

Ρεπό: Απόλλων Αρναίας

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Απόλλων Καλαμαριάς 58-8 69

2.Οδυσσέας Κορδελιού 51-17 65

3.Εθνικός Σοχού 47-18 52

4.Απόλλων Αρναίας 38-29 42

5.Κιλκισιακός 34-18 42

6.Ελλάς Καλλικράτειας 28-20 39

7.Αχιλλέας Τριανδρίας 37-36 39

8.Δόξα Χέρσου 21-21 35

9.Καμπανιακός 36-32 34

10.ΠΑΟ Διοικητηρίου 21-26 31

11.ΠΑΟ Κουφαλίων 26-27 31

12.Θερμαϊκός Θέρμης 26-40 23

13.Ολυμπιακός Γαλατ. 11-30 20

14.Μ. Αλ. Ν. Μυλοτόπου 21-38 20

15.ΠΑΟΝΕ 20-34 17

16.Νίκη Πολυγύρου 15-52 9

17.ΠΟ Μουδανίων 18-60 6

Η Νίκη Πολυγύρου έχει -2 βαθμούς

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (27η)

Οδυσσέας Κορδελιού - Δόξα Χέρσου, Εθνικός Σοχού - Απόλλων Καλαμαριάς, Ολυμπιακός Γαλατ. - ΠΟ Μουδανίων, Νίκη Πολυγύρου - ΠΑΟΝΕ, ΠΑΟ Κουφαλίων - Καμπανιακός, ΠΑΟ Διοικητηρίου - Θερμαϊκός Θέρμης, Ελλάς Καλλικράτειας - Μ. Αλ. Ν. Μυλοτόπου, Κιλκισιακός - Απόλλων Αρναίας. Ρεπό: Αχιλλέας Τριανδρίας

3ος ΟΜΙΛΟΣ (26η αγ.)

Νίκη Αγκαθιάς-Εθνικός Κατερ. 1-0

ΑΕ Σιάτιστα - Ολυμπος Λεπτ. 0-4

ΑΣ Πεντάβρυσου - Βατανιακός 0-5

Νάουσα - Καστοριά 3-1

Μακεδονικός Φούφα - Σειρήνα Γρεβ. 4-1

Κάστορας - Λευκάδια Ημαθίας 0-0

Πυρσός Γρεβ. - Αρης Λόφων 6-1

Εθνικός Βατερού - Γαλατινή Κοζ. 2-0

Αλεξάνδρεια - Σβορώνος 4-1

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Βατανιακός 55-16 60

2.Νάουσα 60-19 58

3.Πυρσός Γρεβ. 58-23 55

4.Καστοριά 65-19 51

5.Εθνικός Βατερού 52-22 51

6.Αλεξάνδρεια 55-24 48

7.Λευκάδια 47-31 45

8.Νίκη Αγκαθιάς 33-27 40

9.Κάστορας 46-35 36

10.Σβορώνος 26-30 34

11.Γαλατινή Κοζ. 34-47 33

12.Ολυμπος Λεπτ. 33-42 32

13.Μακεδονικός Φούφα 27-36 30

14.Εθνικός Κατερίνης 21-38 26

15.Σειρήνα Γρεβ. 26-45 20

16.Αρης Λόφων 24-78 15

17.ΑΣ Πεντάβρυσου 20-73 12

18.Σιάτιστα 9-79 6

Η Καστοριά έχει -6 βαθμούς

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (27η)

Εθνικός Κατερίνης - Ολυμπος Λεπτ., Βατανιακός - Νίκη Αγκαθιάς, Καστοριά - ΑΕ Σιάτιστα, Σειρήνα Γρεβ. - ΑΣ Πεντάβρυσου, Λευκάδια Ημαθίας - Νάουσα, Αρης Λόφων - Μακεδονικός Φούφα, Γαλατινή Κοζ. - Κάστορας, Σβορώνος - Πυρσός Γρεβ., Εθνικός Βατερού - Αλεξάνδρεια

4ος ΟΜΙΛΟΣ (21η αγ.)

Καρδίτσα - Μετέωρα 2-0

Πύρασος Ν.Αγχίαλου - Αγρότης Λιαν. 0-0

Απόλλων Λάρισας - Α.Ε. Σπερχειάδας 0-0

Οικονόμος Τσαριτσάνης - Ελασσόνα 1-0

Απεραντιακός - Μουζάκι 4-3

Λαμία - Ρήγας Φεραίος 0-3 α.α

Θύελλα Πετρωτού - Πυργετός 3-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Οικονόμος Τσαρ. 50-18 53

2.Πυργετός 25-9 41

3.Αγρότης Λιαν. 22-11 37

4.Πύρασος Ν. Αγχ. 23-13 32

5.Καρδίτσα 25-17 32

6.Ελασσόνα 24-18 29

7.Ρήγας Φεραίος 19-31 26

8.Μετέωρα 10-12 25

9.Απόλλων Λάρισας 20-20 24

10.Θύελλα Πετρωτού 19-32 24

11.Μουζάκι 19-22 23

12.Α.Ε.Σπερχειάδας 12-18 22

13.Απεραντιακός 23-34 18

14.Λαμία 13-51 9

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (22η)

Πύρασος Ν. Αγχίαλου - Καρδίτσα, Μετέωρα - Απόλλων Λάρισας, Αγρότης Λιανοκλαδίου - Οικονόμος Τσαρ., Α.Ε. Σπερχειάδας - Απεραντιακός, Ελασσόνα - Λαμία, Μουζάκι - Θύελλα Πετρωτού, Πυργετός - Ρήγας Φεραίος

5ος ΟΜΙΛΟΣ (21η αγ.)

Θύελλα Ελεούσας - Οδυσσέας Νυδρίου 0-3

Σούλι Παρ. - Μεσολόγγι 0-0

Φιλοθέη Αρτας - Αστέρας Ρόκκα 2-1

Θρίαμβος Λούρου - Ολυμπος Κέρκυρας 0-0

Ομηρος Νεοχωρίου - Θεσπρωτός 3-1

Τηλυκράτης - Πρέβεζα 3-1

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Τηλυκράτης 44-8 52

2.Ολυμπος Κέρκυρας 37-13 44

3.Αστέρας Ρόκκα 35-22 43

4.Θεσπρωτός 39-21 38

5.Μεσολόγγι 36-21 37

6.Οδυσσέας Νυδρίου 35-22 37

7.Πρέβεζα 31-25 32

8.Φιλοθέη Αρτας 32-29 30

9.Ομηρος Νεοχωρίου 30-24 27

10.Σούλι Παρ. 31-31 26

11.Θρίαμβος Λούρου 21-34 25

12.Θύελλα Ελεούσας 15-42 10

13.Απόλλων Πάργας 8-53 3

14.Αρης Φιλιατών 0-0 0

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (22η)

Σούλι Παρ. - Θύελλα Ελεούσας, Οδυσσέας Νυδρίου - Αρης Φιλιατών, Μεσολόγγι - Φιλοθέη Αρτας, Απόλλων Πάργας - Θρίαμβος Λούρου, Αστέρας Ρόκκα - Ομηρος Νεοχωρίου, Ολυμπος Κέρκυρας - Τηλυκράτης, Πρέβεζα - Θεσπρωτός

6ος ΟΜΙΛΟΣ (26η αγ.)

Αχαϊκή - Πάμισος 1-1

Κροκεές - Μεσσηνιακός 0-3 α.α

Ατρόμητος Λάππα - Ολυμπιακός Κεφ. 1-0

Κυπαρισσία -Διαγόρας Βραχ. 1-4

Αστέρας Μαχ. - Αχιλλέας Καμ. 6-2

Ζαβλάνι - Εράνη Φιλ. 1-2

Τριταιϊκός - Αστέρας Αμαλιάδας 0-0

Καλαμάτα - Σπάρτη 4-0

Ρεπό: Εθνικός Σαγ.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Καλαμάτα 47-6 62

2.Αστέρας Αμαλιάδ. 54-24 50

3.Ατρόμητος Λάππα 47-21 49

4.Αχαϊκή 42-16 44

5.Τριταιϊκός 47-24 43

6.Σπάρτη 34-23 39

7.Πάμισος 34-23 37

8.Διαγόρας Βραχ. 26-22 37

9.Αστέρας Μαχ. 44-43 37

10.Κυπαρισσία 28-28 35

11.Εράνη Φιλ. 26-29 34

12.Εθνικός Σαγ. 26-34 29

13.Ζαβλάνι 24-33 27

14.Ολυμπιακός Κεφ. 21-54 20

15.Αχιλλέας Καμ. 21-52 18

16.Μεσσηνιακός 19-61 13

17.Κροκεές 0-0 0

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (27η)

Πάμισος - Μεσσηνιακός, Ολυμπιακός Κεφ. - Αχαϊκή, Διαγόρας Βραχ. - Κροκεές, Αχιλλέας Καμ. - Ατρόμητος Λάππα, Εράνη Φιλ. - Κυπαρισσία, Αστέρας Αμαλιάδας - Αστέρας Μαχ., Σπάρτη - Ζαβλάνι, Καλαμάτα - Εθνικός Σαγ. Ρεπό: Τριταιϊκός

7ος ΟΜΙΛΟΣ (26η αγ.)

Πέλοπας Κιάτου - Αστέρας Μαγ. 0-2

Αστέρας Δρεπάνου - Πανναυπλιακός 0-1

Παναρκαδικός - Κρανίδι 4-1

ΑΟ Χαλκίδας - Δάφνη Ερυθρών 0-1

Πόρος - Δήλεσι 3-0 α.α

Αίας Παραλίας - Λουκίσια 1-3

Βρασιές - Θήβα 1-1

Ενωση Μιδέας - Παναργειακός 2-1

Ρεπό: ΠΑΟ Λουτρακίου

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Αστέρας Μαγ. 53-12 60

2.Ενωση Μιδέας 44-15 54

3.Θήβα 37-14 53

4.Λουκίσια 32-16 39

5.Βρασιές 32-27 39

6.Πόρος 36-24 39

7.Χαλκίδα 27-23 36

8.Παναργειακός 29-29 34

9.Δάφνη Ερυθρών 23-21 34

10.Πανναυπλιακός 23-28 32

11.ΠΑΟ Λουτρακίου 27-32 26

12. Κρανίδι 36-43 24

13.Αίας Παραλίας 16-33 23

14.Παναρκαδικός 22-47 22

15.Δήλεσι 16-37 19

16.Αστέρας Δρεπάνου 23-50 19

17.Πέλοπας Κιάτου 23-46 18

Δάφνη Ερυθρών - Κρανίδι έχουν ένα ματς λιγότερο

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (27η)

Αστέρας Μαγ. - Πανναυπλιακός, ΑΕΚ Ερμιονίδας - Πέλοπας Κιάτου, Δάφνη Ερυθρών - Αστέρας Δρεπάνου, Δήλεσι - Παναρκαδικός, Λουκίσια - ΑΟ Χαλκίδας, Θήβα - Πόρος, Παναργειακός - Αίας Παραλίας, Ενωση Μιδέας - ΠΑΟ Λουρακίου.

Ρεπό: Βρασιές

8ος ΟΜΙΛΟΣ (21η αγ.)

Αγιος Ιερόθεος - Αθηναϊκός 1-2

ΑΟ Περιστερίου - Αιγάλεω 0-0

Ηλυσιακός - Ελπιδοφόρος 1-1

Αγιαξ Ταύρου - Φωστήρας 1-0

Αιολικός - ΠΑΟΚ Γλυφάδας 1-2

Χαϊδάρι - Ηφαιστος Περ. 2-2

Αγιοι Ανάργυροι - Νέα Ιωνία 2-3

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.ΠΑΟΚ Γλυφάδας 38-10 51

2.Ελπιδοφόρος 37-11 45

3.Φωστήρας 21-16 35

4.Αιγάλεω 21-10 31

5.Αιολικός 24-22 28

6.Περιστέρι 24-25 28

7.Χαϊδάρι 24-23 28

8.Αγιαξ Ταύρου 22-32 27

9.Αθηναϊκός 20-27 26

10.Ηφαιστος Περ. 17-24 24

11.Νέα Ιωνία 23-37 23

12.Ηλυσιακός 21-27 21

13.Αγιος Ιερόθεος 18-30 19

14.Αγιοι Ανάργυροι 16-34 15

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (22η)

ΑΟ Περιστερίου - Αγιος Ιερόθεος, Αθηναϊκός - Ηλυσιακός, Αιγάλεω - Αγιαξ Ταύρου, Ελπιδοφόρος - Αιολικός, Φωστήρας - Χαϊδάρι, ΠΑΟΚ Γλυφάδας - Αγ.Ανάργυροι, Νέα Ιωνία - Ηφαιστος Περ.

9ος ΟΜΙΛΟΣ (24η αγ.)

Κερατσίνι - ΑΕ Περάματος 3-0

Αήττητος Σπάτων - Μοσχάτο 0-0

Σαρωνικός Αιγ. - Αχαρναϊκός 2-0

Κορωπί - Ανταγόρας Κω 3-0 α.α

Ανω Σύρος -Ατρόμητος Πειρ. 0-2

Ολυμπιακός Λαυρίου - Ωρωπός 3-0

Προοδευτική - Τριγλία Ραφ. 2-0

Μύκονος - Αρης Αμφιάλης 5-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Προοδευτική 49-12 59

2.Τριγλία Ραφήνας 40-19 45

3.Μύκονος 36-19 43

4.Κερατσίνι 32-16 42

5.Κορωπί 27-12 41

6.Αχαρναϊκός 32-23 40

7.Ατρόμητος Πειραιά 32-20 38

8.Ολυμπιακός Λαυρ. 31-22 36

9.Αήττητος Σπάτων 25-28 34

10.Σαρωνικός 22-25 31

11.Μοσχάτο 20-29 26

12.ΑΕ Περάματος 19-34 24

13.Ωρωπός 19-32 23

14.Ανω Σύρος 16-35 21

15.Αρης Αμφιάλης 17-42 18

16.Ανταγόρας Κω 0-0 0

Το Κορωπί έχει -2 βαθμούς

Άνω Σύρος - Προοδευτική έχουν ένα ματς λιγότερο

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (25η)

ΑΕ Περάματος - Μοσχάτο, Αχαρναϊκός - Κερατσίνι, Ανταγόρας Κω - Αήττητος Σπάτων, Ατρόμητος Πειραιά - Σαρωνικός Αιγ., Ωρωπός - Κορωπί, Τριγλία Ραφήνας - Ανω Σύρος, Αρης Αμφιάλης - Ολυμπιακός Λαυρίου, Μύκονος - Προοδευτική

10ος όμιλος (21η αγ.)

Πατούχας - Ιεράπετρα FC 1-2

Επισκοπή - Ασίτες 0-2

ΠΑΟ Κρουσώνα - Γιούχτας 5-1

Πανακρωτηριακός - Ηρόδοτος 2-0

Αετός Ανωγείων - Ατσαλένιος 1-1

Ρούβας - Ακρίτας 2-0

Ρεπό: Ρεθυμνιακός

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Ρούβας 34-7 48

2.Επισκοπή 32-15 39

3.Γιούχτας 26-17 32

4.ΠΑΟ Κρουσώνα 39-18 33

5.Ηρόδοτος 23-22 29

6.Ασίτες 21-18 29

7.Ατσαλένιος 19-18 26

8.Ιεράπετρα FC 27-21 27

9.Πατούχας 18-28 21

10.Ρέθυμνο 21-26 19

11.Αετός Ανωγείων 18-39 16

12.Ακρίτας 16-42 14

13.Πανακρωτηριακός 19-43 14

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (22η)

Επισκοπή - Πατούχας, Ιεράπετρα FC - ΠΑΟ Κρουσώνα, Ασίτες - Πανακρωτηριακός, Γιούχτας - Αετός Ανωγείων, Ατσαλένιος - Ρούβας, Ακρίτας - Ρεθυμνιακός. Ρεπό: Ηρόδοτος

Αποδοχή Cookies
Το site sport-fm.gr χρησιμοποιεί cookies. Προχωρώντας στο περιεχόμενο, συναινείτε με την αποδοχή τους. ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ