Ιταλία

Το πήρε πάνω του ο Παλάσιο

Όταν όλα έδειχναν να έχουν τελειώσει για την Τζένοα στο παιχνίδι με την Πάρμα, «μίλησε» ο Παλάσιο. Ο άσος των γηπεδούχων με δύο δικά του τέρματα στο 78ο λεπτό και στο 6ο των καθυστερήσεων έδωσε στην ομάδα του το βαθμό της ισοπαλίας (2-2) παρά το γεγονός ότι είχε βρεθεί πίσω στο σκορ με 2-0.

Ο Γκόμπι στο 6΄ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους για να έρθει στο 53ο λεπτό ο Φλοκάρι να κάνει ακόμα πιο δύσκολα τα πράγματα για την Τζένοα. Εκεί που όλα όμως έδειχναν να έχουν τελειώσει για τους Γενοβέζους, ανέλαβε δράση ο Ροντρίγκο Παλάσιο. Με δύο δικά του τέρματα στο 78΄και στο 96΄, η Τζένοα ισοφάρισε σε 2-2 και πήρε τον ένα βαθμό από ένα παιχνίδι που έμοιαζε χαμένο.