Champions League

Το γκολ ελπίδας του Αραούχο στο 90' και η... αντεπίθεση-φαρμάκι της Αντβέρπ που τελείωσε το ματς

Ο Αραούχο ισοφάρισε σε 1-1 για την ΑΕΚ ενάντια στην Αντβέρπ στο 90ό λεπτό, δίνοντας ελπίδα στην ομάδα του, όμως ο Μπαλικουϊσά χτύπησε στις καθυστερήσεις δίνοντας εκ νέου προβάδισμα στους Βέλγους.

Θρίλερ αλλά με άσχημη έκβαση, αυτή τη φορά, για την ΑΕΚ, που ενώ ισοφάρισε στο 90' την Αντβέρπ, είδε τους Βέλγους να σκοράρουν ξανά λίγα λεπτά αργότερα!

Ο Αραούχο έδωσε ελπίδα στην Ένωση με σουτ μέσα από την περιοχή λίγο πριν τη συμπλήρωση του 90λέπτου, με τον Μπαλικουϊσά να φεύγει σαν... βέλος στην αντεπίθεση στο 90+5' και να τελειώνει ιδανικά τη φάση, κάνοντας το 2-1 και στέλνοντας τους φιλοξενούμενους στους ομίλους του Champions League.