Champions League

Επικό πρώτο ημίχρονο με τρία γκολ σε 11' στο Ουνιόν Βερολίνου-Μπράγκα!

Ματσάρα στο Βερολίνο, με την Ουνιόν να προηγείται 2-1 της Μπράγκα στο πρώτο ημίχρονο.

Το πρώτο εντός έδρας ματς της Ουνιόν Βερολίνου στους ομίλους του Champions League έχει εξελιχτεί σε ματσάρα!

Οι Γερμανοί πήγαν στα αποδυτήρια προηγούμενοι με 2-1 της Μπράγκα, με όλα τα γκολ να έχουν σημειωθεί μεταξύ 30' και 41'.

Το ιστορικό, πρώτο τέρμα των Βερολινέζων στον θεσμό ήρθε από τον Μπέκερ (30') μετά από εξαιρετική αντεπίθεση, με τον ίδιο παίκτη να διπλασιάζει τα γκολ της ομάδας του επτά λεπτά αργότερα, σκοράροντας σε τετ α τετ.

Ωστόσο, οι Πορτογάλοι μπήκαν ξανά στο ματς στο 41', με τον Νιακατέ να σπρώχνει την μπάλα στα δίχτυα από κοντά, μετά από επέμβαση του Ρόνοου σε μακρινό σουτ.