Champions League

Το αυστηρό πέναλτι που κράτησε όρθια την Μπαρτσελόνα (video)

Μεγάλη συζήτηση χωράει το δεύτερο πέναλτι που πήρε η Μπαρτσελόνα στη ρεβάνς με την Παρί, το οποίο κέρδισε ο Σουάρες στο 91o λεπτό της αναμέτρησης.

Η Μπαρτσελόνα έφθασε σε… match ball στη ρεβάνς με την Παρί Σεν Ζερμέν για τους «16» του Champions League, κάνοντας το 5-1 (ήθελε άλλο ένα γκολ για να προκριθεί) στο 91ο λεπτό της αναμέτρησης στο «Καμπ Νου», με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Νεϊμάρ.

Δευτερόλεπτα νωρίτερα ο Σουάρες κέρδισε πέναλτι από τον Μαρκίνιος και ο διαιτητής του ματς έδειξε την άσπρη βούλα.

Η υπόδειξη είναι τουλάχιστον αυστηρή…

Neymar 2nd Penalty Goal HD - Barcelona 5-1 PSG... από fabiolafarrelly

Neymar Goal HD - Barcelona 4-1 Paris SG - 08... από Live1Goals

Αυτό ήταν το δεύτερο πέναλτι που κέρδισε η Μπαρτσελόνα στο ματς, καθώς από την άσπρη βούλα ήρθε και το 3-0 (50') για τους Καταλανούς. Σε αυτήν την περίπτωση δεν το εκτέλεσε ο Νεϊμάρ, αλλά το κέρδισε και το Μέσι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα...

Lionel Messi Penalty Goal HD - Barcelona 3-0... από jason-pitt1