Κύπελλο Ελλάδας

Προβάδισμα για τον Άρη με Νταρίντα έπειτα από παρέμβαση του VAR

Ο Άρης άνοιξε το σκορ επί της Νίκης Βόλου στο 58ο λεπτό με κοντινό τελείωμα του Νταρίντα.

Λίγο πριν συμπληρωθεί μια ώρα παιχνιδιού στο «Κλ. Βικελίδης», ο Άρης ανοίγει το σκορ επί της Νίκης Βόλου, στο πρώτο μεταξύ τους αγώνα για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας Betsson.

Συγκεκριμένα, στο 58ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Νταρίντα από κοντά νίκησε τον Γκαραβέλη για το 1-0 μετά από επέμβαση του δεύτερου στο σουτ του Σουλεϊμάνοφ, με τον βοηθό αρχικώς να σηκώνει το σημαιάκι για οφσάιντ.

Η φάση ελέγχθηκε από το VAR, το οποίο και έδειξε πως δεν υπήρχε παράβαση από τον παίκτη των γηπεδούχων, με αποτέλεσμα να μετρήσει κανονικά το γκολ για το 1-0.