Κύπελλο Ελλάδας

Τα δάκρυα του Μπάλλα

Συντετριμμένος αποχώρησε ο Παναγιώτης Μπάλλας από το γήπεδο του Περιστερίου, λόγω του πέναλτι που έκανε με αποτέλεσμα ο Ατρόμητος να χάσει την πρόκριση από τον Ολυμπιακό.

Απογοητευμένος για την παράβαση που υπέπεσε ήταν ο Παναγιώτης Μπάλλας μετά το τέλος της αναμέτρησης του Ατρόμητου απέναντι στον Ολυμπιακό. Ο νεαρός μέσος της ομάδας του Περιστερίου πέρασε ως αλλαγή στο ματς στη θέση του Καραμάνου στο 51ο λεπτό, λίγα λεπτά αργότερα (56’) ο Μάνταλος καταλόγισε πέναλτι για χέρι του και ο Τσόρι διαμόρφωσε το τελικό 1-1.

Μετά το τελικό σφύριγμα του διαιτητή ο Μπάλλας ξέσπασε σε λυγμούς, θεωρώντας τον εαυτό υπεύθυνο για τον αποκλεισμό του Ατρόμητου. Αρκετοί συμπαίκτες του, με πρώτο τον Μιχάλη Σηφάκη, μέλη της διοίκησης και του τεχνικού τιμ έσπευσαν να παρηγορήσουν τον νεαρό ο οποίος έφυγε με δυσκολία από τον αγωνιστικό χώρο.