DOWNLOAD APPS

H Σαρλερουά έβαλε «STOP» στην Αντερλεχτ

Να που η Σαρλερουά έβαλε «φωτιά» στη φετινή Jupiler League, επικρατώντας της Αντερλεχτ 1-0 στις Βρυξέλλες για την πέμπτη αγωνιστική των αγώνων κατάταξης.

H Σαρλερουά έβαλε «STOP» στην Αντερλεχτ

Η Αντερλεχτ έχασε 0-1 από τη Σαρλερουά στο «Κονστάν Βαν Ντε Στοκ» για την πέμπτη αγωνιστική των πλέι οφ της Jupiler League για τον τίτλο και έχασε την ευκαιρία να απομακρυνθεί στην κορυφή της ειδικής βαθμολογίας και να κάνει το σημαντικότερο βήμα για την κατάκτηση του πρωταθλήματος και πέφτοντας «θύμα» μιας από τις μεγαλύτερες εκπλήξεις της σεζόν στο βελγικό πρωτάθλημα.

Έτσι, οι νικητές βρέθηκαν στο -2 από τις θέσεις που οδηγούν απευθείας στο Europa League της επόμενης αγωνιστικής περιόδου.

Οι «αντερλεχτουά» ήταν ανώτεροι και πίεσαν, όμως αιφνιδιάστηκαν από το τέρμα του Χαρμπαουί στο 42’ και δεν μπόρεσαν να αντιδράσουν σωστά στο δεύτερο ημίχρονο.


Η σύνθεση της Αντερλεχτ: Μπεξ, Μ’Μποντζί, Σπάιτς, Απια (84’ Τελίν), Ομπράντοβιτς, Τσίπτσιου, Τρέμπελ (57’ Ατσεαμπόνγκ), Τίλεμανς (66’ Στάντσιου), Ντέντονκερ, Χάνι, Τεόντορτζικ



Τα αποτελέσματα της πέμπτης αγωνιστικής (play-offs τίτλου):

Τρίτη 25/4
Ζούλτε Βάρεγκεμ - Γάνδη 0-2
(25' Κούμπο, 93' Καλιφά Κουλιμπαλί)

Τετάρτη 26/4
Μπριζ - Οστάνδη 3-1
(32' Βόσεν, 33' και 69' Ισκιέρδο / 15' Ντιματά)

Πέμπτη 27/4
Άντερλεχτ - Σαρλερουά 0-1
(42' Χαρμπαουί)


Η βαθμολογία των play-offs τίτλου:
1. Άντερλεχτ 41
2. Γάνδη 36
3. Μπριζ 35
4. Σαρλερουά 33
5. Ζούλτε Βάρεγκεμ 29
6. Οστάνδη 28


Επιμέλεια: Παναγιώτης Βλαχαδάμης

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

10η αγωνιστικής
  ΟΜΑΔΑ Β ΣΥΝΟΛΟ
+ - Ν Ι Η
  ΚΛΑΜΠ ΜΠΡΙΖ 27 25 9 9 0 1
  ΣΑΡΛΕΡΟΥΑ 21 18 10 6 3 1
  ΑΝΤΒΕΡΠ 18 18 14 5 3 2
  ΜΟΥΣΚΡΟΝ 18 18 16 5 3 2
  ΑΝΤΕΡΛΕΧΤ 18 15 13 5 3 2
  ΣΕΝ ΤΡΟΥΙΝΤΕΝ 17 12 12 5 2 3
  ΖΟΥΛΤΕ-ΒΑΡΕΓΚΕΜ 16 20 14 5 1 4
  ΜΠΕΒΕΡΕΝ 12 21 16 3 3 4
  ΣΤΑΝΤΑΡ ΛΙΕΓΗΣ 12 9 15 3 3 4
  ΓΚΕΝΚ 11 17 17 2 5 3
  ΛΟΚΕΡΕΝ 11 14 17 3 2 5
  ΓΑΝΔΗ 9 11 12 2 3 5
  ΚΟΡΤΡΑΪΚ 9 11 17 2 3 5
  ΜΑΛΙΝ 8 13 16 1 5 4
  ΕΟΥΠΕΝ 6 13 28 1 3 6
  ΟΣΤΑΝΔΗ 5 10 19 1 2 7

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ

ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΟΜΑΔΕΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
13/10/17 21:30 ΜΑΛΙΝ - ΑΝΤΕΡΛΕΧΤ 3 - 4
14/10/17 19:00 ΣΑΡΛΕΡΟΥΑ - ΕΟΥΠΕΝ 2 - 2
14/10/17 21:00 ΛΟΚΕΡΕΝ - ΣΕΝ ΤΡΟΥΙΝΤΕΝ 1 - 1
14/10/17 21:00 ΓΚΕΝΚ - ΜΟΥΣΚΡΟΝ 1 - 1
14/10/17 21:30 ΓΑΝΔΗ - ΜΠΕΒΕΡΕΝ 2 - 0
15/10/17 15:30 ΣΤΑΝΤΑΡ ΛΙΕΓΗΣ - ΚΟΡΤΡΑΪΚ 3 - 1
15/10/17 19:00 ΟΣΤΑΝΔΗ - ΚΛΑΜΠ ΜΠΡΙΖ 2 - 3
15/10/17 21:00 ΑΝΤΒΕΡΠ - ΖΟΥΛΤΕ-ΒΑΡΕΓΚΕΜ 3 - 0
Αποδοχή Cookies
Το site sport-fm.gr χρησιμοποιεί cookies. Προχωρώντας στο περιεχόμενο, συναινείτε με την αποδοχή τους. ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ