Πορτογαλία

Hρωικός βαθμός για Τοντέλα!

Τι κι αν έπαιζε με δέκα από το 19’ και με εννιά από το 56’; Η Τοντέλα έβγαλε… ψυχή και με ηρωική εμφάνιση κατάφερε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας στην έδρα της Τσάβες (1-1).

Σπουδαίο βαθμό μέσα στην έδρα της Τσάβες πήρε η ηρωική Τοντέλα (1-1), παρότι ολοκλήρωσε το ματς με εννιά ποδοσφαιριστές!

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο ματς, είχαν την κατοχή της μπάλας και την… εξαργύρωσαν χάρη σε ένα γκολ του Γουίλιαν στο 14’. Σαν να μην έφτανε αυτό, πέντε λεπτά αργότερα ο Ζούνιορ Πίους άφησε τους φιλοξενούμενους με δέκα ποδοσφαιριστές!

Αυτό δεν πτόησε την Τοντέλα η οποία στο 30ο λεπτό ισοφάρισε με τον Ταβάρες. Ωστόσο, η ομάδα του Πέπα κατάφερε στο 56ο λεπτό να κάνει ακόμη πιο δύσκολο το έργο της καθώς ο Ζαοζίνιο άφησε τους φιλοξενούμενους με εννιά παίκτες! Και πάλι, όμως, η Τοντέλα κατάφερε να κρατήσει τον σπουδαίο βαθμό, κάνοντας ηρωική προσπάθεια στο φινάλε και παρά την πίεση που δέχθηκε από τους παίκτες της Τσάβες!