Αγγλία

«Κάγκελο» κι η Τσέλσι!

Μετά τις Λίβερπουλ και Άρσεναλ και η Τσέλσι ξεκίνησε με ισοπαλία τις υποχρεώσεις της στη φετινή Premier League. Οι «μπλε», στο (επίσημο) ντεμπούτο του Βίλας Μπόας στον πάγκο τους, έμειναν στο 0-0 με τη Στόουκ στο «Μπριτάνια», παρόλο που είχαν τις ευκαιρίες -στο δεύτερο ημίχρονο- να πετύχουν… τρίποντο. Πρωταγωνιστής της αναμέτρησης, ο γκολκίπερ των «πότερς», Ασμίρ Μπέγκοβιτς.

Μετά τις Λίβερπουλ και Άρσεναλ και η Τσέλσι ξεκίνησε με ισοπαλία τις υποχρεώσεις της στη φετινή Premier League.

Οι «μπλε», στο (επίσημο) ντεμπούτο του Βίλας Μπόας στον πάγκο τους, έμειναν στο 0-0 με τη Στόουκ στο «Μπριτάνια», παρόλο που είχαν τις ευκαιρίες -στο δεύτερο ημίχρονο- να πετύχουν… τρίποντο.

Πρωταγωνιστής της αναμέτρησης, ο γκολκίπερ των «πότερς», Ασμίρ Μπέγκοβιτς, που έβγαλε εντυπωσιακά… κεραυνό του Μίκελ στο 54', ενώ έστειλε με τα ακροδάχτυλά του την μπάλα στο δοκάρι, στην εκπληκτική λόμπα του Ανελκά, στο 72'.

Ο Μπόας, αξίζει να σημειωθεί, άφησε στον πάγκο τον Ντρογκμπά και προτίμησε τον Τόρες, ο οποίος, στο πρώτο 45λεπτο, παραλίγο να τον δικαιώσει, αφού απέφυγε με εντυπωσιακό τρόπο δύο αμυντικούς, δεν μπόρεσε, όμως, να σκοράρει.