Αγγλία

«Χλωμός» για το ντέρμπι της Άρσεναλ με Σίτι ο Σάκα

Ο Μπουκάγιο Σάκα αποχώρησε τραυματίας στην χθεσινή ήττα της Άρσεναλ από την Λανς με 2-1 και κινδυνεύει σοβαρά να χάσει το επικείμενο ντέρμπι με την Μάντσεστερ Σίτι!

Έντονη ανησυχία επικρατεί στις τάξεις της Άρσεναλ αναφορικά με την διαθεσιμότητα του Μπουκάγιο Σακά για τον αγώνα πρωταθλήματος της Κυριακής (08/10) με αντίπαλο τη Μάντσεστερ Σίτι…

Και αυτό γιατί ο διεθνής Άγγλος εξτρέμ αποχώρησε τραυματίας στο πρώτο ημίχρονο της χθεσινής ήττας των «κανονιέρηδων» από την Λανς με 2-1 για το Champions League!

Συγκεκριμένα, ο Σάκα αντικαταστάθηκε από τον Φάμπιο Βιέιρα στο 34ο λεπτό του αγώνα της Τρίτης και ο Μικέλ Αρτέτα αποκάλυψε ότι το μυϊκό πρόβλημά του ήταν «αρκετά μεγάλο ώστε να μην μπορεί να συνεχίσει στο ματς και αυτό είναι προφανώς ανησυχητικό για εμάς».

Αυτή δεν είναι η πρώτη φορά που ο 22χρονος άσος τραυματίζεται εσχάτως, καθώς αποχώρησε κουτσαίνοντας από τον αγωνιστικό χώρο και στη νίκη της Άρσεναλ επί της Μπόρνμουθ με 4-0, το περασμένο Σάββατο στην Premier League.