Super League 2

Άφησε βαθμούς στην Κοζάνη ο Ηρακλής - Παραμένουν «μπλεγμένοι» Αναγέννηση Καρδίτσας και Καμπανιακός

Με έναν βαθμό έφυγε από την Κοζάνη ο Ηρακλής (1-1) για την 7η αγωνιστική των playouts της Super League 2 την στιγμή που Καμπανιακός και Αναγέννηση Καρδίτσας κόλλησαν στο μηδέν.

Κόλλησαν στο 0-0 και έμειναν μπλεγμένοι Καμπανιακός και Αναγέννηση Καρδίτσας! Σε ένα κακό ματς στη Χαλάστρα οι δυο ομάδες αλληλοεξουδετερώθηκαν και με τον έναν βαθμό που πήραν παρέμειναν στην τρίτη και την τέταρτη θέση των playouts του βορείου ομίλου της Super League 2 μετά από 7 αγωνιστικές!

Την ίδια στιγμή ο Ηρακλής πήγε στην Κοζάνη ως πρωτοπόρος, αλλά άφησε δυο βαθμούς στην αναμέτρηση του με την ομώνυμη ομάδα.Πέμπτη φορά τη φετινή σεζόν που ο «Γηραιός» φεύγει χωρίς νίκη από την Κοζάνη, η οποία παραμένει στη ζώνη του υποβιβασμού!

Ο Ηρακλής παρότι προηγήθηκε με γκολ του Αρόγιο στο 72' δέχθηκε την ψυχρολουσία εννέα λεπτά αργότερα καθώς από κόρνερ η μπάλα βρήκε στον Σιούτα που ισοφάρισε με αυτογκόλ στο τελικό 1-1.

Στις καθυστερήσεις οι «κυανόλευκοι» βρέθηκαν φάτσα με το δεύτερο γκολ σε κεφαλιά του Γκεμπνιόν, που έβγαλαν οι αμυνόμενοι από τη γραμμή της εστίας.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ / PLAY OFF

ΑΕΛ – ΑΕΚ Β’ 3-0
(16' Παπαγεωργίου, 34' αυτ. Γεμπόα, 70' Πεδρόσο)

Ρεπό: Μακεδονικός

*Ο αγώνας Α.Ε.Λ – Α.Ε.Κ Β’ , θα διεξαχθεί χωρίς την παρουσία θεατών (Αρ.Πράξης 11/24 ΔΕΑΒ).