Super League 2

Έβαλε γκολ με την ΑΕΚ Β ο Αραούχο - Βλέπει το ματς ο Αλμέιδα (video)

Η ΑΕΚ Β' πήρε το προβάδισμα στο ματς με τον Απόλλωνα Πόντου με τον Σέρχιο Αραούχο να σκοράρει στο 37ο λεπτό με κεφαλιά.

Με προβάδισμα δύο τερμάτων (2-0) ολοκλήρωσε το πρώτο ημίχρονο στο «Σεραφείδειο» η ΑΕΚ Β’ κόντρα στον Απόλλωνα Πόντου για την εξ αναβολής 21η αγωνιστική του Βόρειου ομίλου της Super League 2.

Στο 37’ ο Σέρχιο Αραούχο, ο οποίος ζήτησε από τον Ματίας Αλμέιδα και πήρε το ''οκ'' να παίξει με τη δεύτερη ομάδα για να βρει ρυθμό, έδωσε το προβάδισμα στην «Ένωση» με κεφαλιά από εξαιρετική ασίστ του Μαχαίρα για το 1-0.

Επτά λεπτά αργότερα (44’), ο Βένταντ Ραντόνια, διπλασίασε τα τέρματα των «κιτρινόμαυρων», που με νίκη θα πατήσουν την πρώτη πεντάδα του βαθμολογικού πίνακα.

Την αναμέτρηση της ΑΕΚ Β’ παρακολουθεί με τους συνεργάτες του και ο προπονητής των νταμπλούχων Ελλάδας, Ματίας Αλμέιδα.

ΑΕΚ Β: Άνοιξε το σκορ κόντρα στον Απόλλωνα Πόντου με Αραούχο