Τουρκία

Έκανε σεφτέ με τη φανέλα της Μπασακσεχίρ ο Πέλκας!

Το πρώτο του γκολ με τη φανέλα της Μπασακσεχίρ πέτυχε ο Δημήτρης Πέλκας, με τον Έλληνα μεσοεπιθετικό να ανοίγει το σκορ με κοντινή κεφαλιά κόντρα στην Ιστανμπούλσπορ.

Ο Δημήτρης Πέλκας άνοιξε λογαριασμό με τη φανέλα της Μπασακσεχίρ!

Ο 29χρονος Έλληνας μεσοεπιθετικός ήταν εκείνος που άνοιξε τον δρόμο της νίκης στην ομάδα του, κάνοντας το 1-0 επί της Ιστανμπούλσπορ στο 52ο λεπτό με κοντινή κεφαλιά και ενώ ο αντίπαλος γκολκίπερ ήταν εξουδετερωμένος. Το τελικό 2-0 για την Μπασακσεχίρ διαμόρφωσε ο πρώην επιθετικός του ΟΦΗ, Ζοάο Φιγκεϊρέδο στο 90ο λεπτό.

Να θυμίσουμε πως ο Πέλκας έχει ξεκινήσει αρκετά καλά στη φετινή σεζόν με τη φανέλα της Μπασακσεχίρ, έχοντας αγωνιστεί και στις πρώτες τέσσερις αγωνιστικές της ομάδας.