Γενικά

Αντίπαλος ΠΑΟΚ: Με τεσσάρα στα ημιτελικά του Κυπέλλου Κροατίας η Ντινάμο!

Η Ντινάμο Ζαγκρεμπ επικράτησε με το εμφατικό 4-0 της Γκόριτσα και πήρε το εισιτήριο για τα ημιτελικά του Κυπέλλου Κροατίας.

Πήρε το εισιτήριο για τα ημιτελικά του Κυπέλλου Κροατίας η Ντινάμο Ζάγκρεμπ! Η ομάδα του Σεργκέι Γιακίροβιτς επικράτησε εύκολα της Γκόριτσα με 4-0 και θα αντιμετωπίσει τη Χάιντουκ, η οποία απέκλεισε με τη σειρά της την Βαράσντιν με 5-0.

Η αντίπαλος του ΠΑΟΚ στο Conference League, είχε τον έλεγχο του αγώνα και άνοιξε το σκορ μόλις στο 9ο λεπτό με τον Βίντοβιτς. Η Γκόριτσα έπαιζε κυρίως στις αντεπιθέσεις και δεν μπορούσε να απειλήσει ιδιαίτερα. Ο Μπρόντιτς στο 26’ έγραψε το 2-0 για τους γηπεδούχους, σκορ το οποίο παρέμεινε μέχρι το φινάλε του ημιχρόνου.

Με τον ίδιο ρυθμό μπήκε η Ντινάμο και στο δεύτερο μέρος, με τον Κουλένοβιτς στο 56’ να κάνει το 3-0 από την άσπρη βούλα. Στη συνέχεια οι δυο προπονητές προχώρησαν σε αλλαγές, με τον ρυθμό του παιχνιδιού να πέφτει όπως είναι λογικό. Στο 83’ο Βρμπάντσιτς έβαλε το κερασάκι στην τούρτα και διαμόρφωσε το τελικό 4-0!