Άγριο ξύλο σε αγώνα τοπικού πρωταθλήματος στο Σχιστό

Σοβαρά επεισόδια στο παιχνίδι Κερατσίνι-Χαραυγή.

O επαναληπτικός αγώνας μεταξύ Κερατσινίου και Χαραυγής για τα ημιτελικά του κυπέλλου της ΕΠΣΠ σημαδεύτηκε από σοβαρά επεισόδια.

400 οπαδοί της Χαραυγής ακολούθησαν την ομάδα στο Σχιστό ενώ υπήρχαν στο γήπεδο και 300 οπαδοί του Κερατσινίου. Στο πρώτο ημίχρονο το Κερατσίνι προηγήθηκε με 1-0 ενώ η Χαραυγή αγωνιζόταν με δέκα παίχτες, με την απ’ ευθείας αποβολή με κόκκινη του Νίκου Γεροπαναγιώτη.

Όπως αναφέρει το piraeusview.gr με το 1-0 πραγματοποιήθηκε εισβολή, των οπαδών της Χαραυγής στον αγωνιστικό χώρο και επίθεση στον πάγκο του Κερατσινίου και στον διαιτητή. Για να ξεκινήσει μάλιστα το δεύτερο ημίχρονο στο γήπεδο κατέφθασαν διμοιρίες των ΜΑΤ για να εγγυηθούν την ασφάλεια των γηπεδούχων!

Ο διαιτητής ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο αφού ήρθαν οι διμοιρίες των ΜΑΤ. Στο 90? έκανε το 2-0 το Κερατσίνι, ο διαιτητής σφύριξε τη λήξη του αγώνα και κάπου εκεί επικράτησε το χάος με ξύλο ανάμεσα στους παίχτες των δυο ομάδων και τα ΜΑΤ να μπαίνουν στο γήπεδο για να επιβάλλουν την τάξη.