Βέλγιο

Αήττητη στοχεύει Ευρώπη

Η Κόρτραϊκ επιβλήθηκε 3-2 της Μουσκρόν στο φινάλε του πρώτου γκρουπ των πλέι οφ της Jupiler League και συνεχίζει αήττητη να διεκδικεί το τελευταίο ευρωπαϊκό εισιτήριο για το Europa League.

Την κορυφή του Α' γκρουπ των πλέι οφ της Jupiler League κατέλαβε η Κόρτραϊκ, η οποία επικράτησε 3-2 της Μουσκρόν στο φινάλε της πρώτης φάσης.

Το ματς είχε ενδιαφέρον μέχρι τέλους, με την Κόρτραϊκ να φτάνει στην ανατροπή (2-1) μετά το γρήγορο γκολ της Μουσκρόν στο τέταρτο μόλις λεπτό.

Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 83' με τον Μίτσελ, όμως οι φιλοξενούμενοι σκόραραν 5 λεπτά αργότερα, συνεχίζοντας με ιδανικό τρόπο της διεκδίκηση του εισιτηρίου για το Europa League.