Ιταλία

«Ανάσα» για Σασουόλο!

Η Σασουόλο επικράτησε 2-1 της Κροτόνε και την προσπέρασε στην βαθμολογία, ανεβαίνοντας πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Βαθιά βαθμολογική ανάσα πήρε η Σασουόλο!

Η ομάδα του Τζουζέπε Ιατσίνι επικράτησε 2-1 της Κροτόνε, την προσπέρασε στην βαθμολογία και ανέβηκε πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Ο Γκολντανίγκα με κεφαλιά μετά από σέντρα του Πολιτάνο έβαλε σε θέση ισχύος τους γηπεδούχους στο 49’, για να έρθει δώδεκα λεπτά αργότερα ο Πολιτάνο και να δώσει αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του με εξαιρετικό πλασέ έξω από την περιοχή.

Στο 66ο λεπτό, πάντως, η Κροτόνε μπήκε ξανά στη διεκδίκηση ενός θετικού αποτελέσματος με τον Ατσέρμπι άθελά του την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του ωστόσο το 2-1 δεν άλλαξε μέχρι το φινάλε, με τον Μάτρι να μην καταφέρνει να σκοράρει από την άσπρη βούλα για την Σασουόλο στο 90ο λεπτό.