DOWNLOAD APPS

Ανάσανε η Ρόντα του Αναστασίου

Έδειξε τα δόντια της και –με τον Ατζαγκούν να ανοίγει τον χορό των γκολ- πήρε σπουδαίο τρίποντο για τη μάχη της παραμονής η Ρόντα του Γιάννη Αναστασίου, επικρατώντας 3-1 της Γκρόνιγκεν.

Ανάσανε η Ρόντα του Αναστασίου

Ο Αμπντούλ Ατζαγκούν... έσυρε το χορό και η Ρόντα πανηγύρισε σπουδαία νίκη με 3-1 επί της Γκρόνιγκεν στη μάχη που δίνει για την παραμονή της στην Eredivisie.

Μετά από δύο δύσκολα ματς, που την κράτησαν στον πάτο της βαθμολογίας, η ομάδα του Γιάννη Αναστασίου ήταν αποφασισμένη να κυνηγήσει την παραμονή μέχρι τέλους και το έδειξε εμφατικά, με τον πρώην παίκτη του Παναθηναϊκού να ανοίγει το σκορ με κεφαλιά στο 31’.


Roda 1-0 Groningen Abdul Ajagun GOAL HD... από live-football3

Στο 54’, μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Καμ πήδηξε ψηλότερα από όλους και έκανε το 2-0, ενώ στο 66’ ο Σαχίν συνδυάστηκε εντυπωσιακά με τον Πόλσεν και αύξησε σε τρία τα τέρματα των γηπεδούχων.


Christian Kum Goal HD - Roda 2-0 Groningen 12... από riqezi


Goal Schahin D. (3:0) Roda JC vs FC Groningen από GoalHunter1

Η μόνη αντίδραση για την Γκρόνιγκεν ήρθε στο 73’ με δυνατό σουτ του Λίνσεν που διαμόρφωσε το τελικό 3-1.


Brian Linssen Goal - Roda 3-1 Groningen 12.03.2017 από Football--Live

Τα αποτελέσματα της 26ης αγωνιστικής:

Παρασκευή 10/3
Φίτεσε - Σπάρτα Ρότερνταμ 5-0
(22' Φαν Φόνσβίνκελ, 34' Φουρ, 40' Κράισβαϊκ, 45' Νακάμπα, 61' Κάσια)

Σάββατο 11/3
Ντεν Χάαγκ - Ναϊμέγκεν 1-0
(72' Χάβενααρ)

Γκόου Αχέντ Ιγκλς - Αϊντχόφεν 1-3
(48' Μανού / 40' πέν. Σ. ντε Γιονγκ, 61' Λ. ντε Γιονγκ, 85' Γκουαρντάντο)

Χέρακλες - Ουτρέχτη 2-1
(46' Κούβας, 90' Μπρουνς / 26' Αγιούμπ)

Εξέλσιορ - Χέρενφεν 4-1
(15' Έλμπερς, 42' Ματέι, 48' Μάσοπ, 90+2' Χάσελμπαϊνκ / 77' Σλάχφεερ)

Κυριακή 12/3
Βίλεμ - Τσβόλε 2-0
(24’ Φάλκενμπεργκ, 90+1’ Χαγιέ)

Φέγενορντ - Άλκμααρ 5-2
(11’, 80’, 82’ Γιόργκενσεν, 21’ Τούρνστρα, 59’ Κούιτ – 62’ Λούκασεν, 90+1’ Γουέγκχορστ)

Ρόντα - Γκρόνινγκεν 3-1
(31’ Ατζαγκούν, 54’ Καμ, 66’ Σαχίν – 73’ Λίνσεν)

Άγιαξ - Τβέντε (17:45)

Η επόμενη (27η) αγωνιστική:
Παρασκευή 17/3
Ρόντα-Τβέντε (21:00)
Σάββατο 18/3
Γκρόνινγκεν-Βίλεμ (19:30)
Ναϊμέγκεν-Ουτρέχτη (20:45)
Αϊντχόφεν-Φίτεσε (20:45)
Σπάρτα Ρότερνταμ-Χέρακλες (21:45)
Κυριακή 19/3
Χέρενφεν-Φέγενορντ (13:30)
Γκόου Αχεντ Ιγκλς- Τσβόλε (15:30)
Εξέλσιορ-Άγιαξ (15:30)
Άλκμααρ-Άντο Ντεν Χάαγκ (17:45)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

15η αγωνιστικής
  ΟΜΑΔΑ Β ΣΥΝΟΛΟ
+ - Ν Ι Η
  ΑΪΝΤΧΟΦΕΝ 39 41 17 13 0 2
  ΑΛΚΜΑΑΡ 34 29 15 11 1 3
  ΑΓΙΑΞ 32 46 14 10 2 3
  ΤΣΒΟΛΕ 29 22 14 8 5 2
  ΦΕΓΕΝΟΡΝΤ 25 24 14 7 4 3
  ΟΥΤΡΕΧΤΗ 24 24 24 7 3 4
  ΦΙΤΕΣΕ 22 26 17 6 4 4
  ΑΝΤΟ ΝΤΕΝ ΧΑΑΓΚ 20 18 23 6 2 7
  ΧΕΡΕΝΦΕΝ 19 22 26 5 4 6
  ΧΕΡΑΚΛΕΣ 18 21 31 5 3 7
  ΕΞΕΛΣΙΟΡ 17 18 24 5 2 8
  ΧΡΟΝΙΝΓΚΕΝ 16 23 25 4 4 7
  ΦΕΝΛΟ 16 18 24 3 7 5
  ΒΙΛΕΜ 15 22 32 4 3 8
  ΜΠΡΕΝΤΑ 13 16 31 3 4 8
  ΡΟΝΤΑ 11 14 31 3 2 10
  ΣΠΑΡΤΑ ΡΟΤΕΡΝΤΑΜ 11 11 23 2 5 7
  ΤΒΕΝΤΕ 10 21 31 3 1 11

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ

ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΟΜΑΔΕΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
08/12/17 21:00 ΒΙΛΕΜ - ΜΠΡΕΝΤΑ 1 - 1
09/12/17 19:30 ΧΕΡΕΝΦΕΝ - ΦΕΝΛΟ 2 - 2
09/12/17 20:45 ΕΞΕΛΣΙΟΡ - ΤΣΒΟΛΕ 1 - 2
09/12/17 20:45 ΑΛΚΜΑΑΡ - ΧΕΡΑΚΛΕΣ 5 - 0
09/12/17 21:45 ΤΒΕΝΤΕ - ΑΝΤΟ ΝΤΕΝ ΧΑΑΓΚ 2 - 3
10/12/17 13:30 ΡΟΝΤΑ - ΧΡΟΝΙΝΓΚΕΝ 2 - 2
10/12/17 15:30 ΣΠΑΡΤΑ ΡΟΤΕΡΝΤΑΜ - ΦΙΤΕΣΕ -
10/12/17 15:30 ΟΥΤΡΕΧΤΗ - ΦΕΓΕΝΟΡΝΤ -
10/12/17 17:45 ΑΓΙΑΞ - ΑΪΝΤΧΟΦΕΝ 3 - 0
Αποδοχή Cookies
Το site sport-fm.gr χρησιμοποιεί cookies. Προχωρώντας στο περιεχόμενο, συναινείτε με την αποδοχή τους. ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ