Πορτογαλία

«Ανατροπή» παραμονής για Εστορίλ

Χάρh σε μία «ανατροπή» στα τελευταία λεπτά, η Εστορίλ νίκησε 2-1 εντός έδρας την Τσάβες για την 32η αγωνιστική της Superliga και εξασφάλισε μαθηματικά την παραμονή της στην κατηγορία.

Η Εστορίλ νίκησε με «ανατροπή» εντός έδρας την αδιάφορη Τσάβες 2-1 για την 32η αγωνιστική της πορτογαλικής Superliga και εξασφάλισε και μαθηματικά την παραμονή της στην κατηγορία, δύο αγωνιστικές πριν το φινάλε της σεζόν και πλέον ετοιμάζεται για τη νέα αγωνιστική περίοδο από τώρα, κάτι που ισχύει εδώ και καιρό για τους φιλοξενούμενους.

Σε ένα μέτριο πρώτο ημίχρονο, το απευθείας φάουλ του Μπρεσάν έκανε το 0-1 και αυτό βοήθησε τους φιλοξενούμενους να είναι ανώτεροι στη συνέχεια. Όμως, το σουτ του Κλάρο στο 72’ έφερε το 1-1, η πίεση των γηπεδούχων την αποβολή του τερματοφύλακα της Τσάβες, του Φιλίπε, στο 83’, και το απευθείας φάουλ του Ματέους την «ανατροπή» στο 87’.