Europa League

Ανδρούτσος: «Χρειάστηκε να τρέξουμε πολύ»

Στο ότι οι παίκτες του Ολυμπιακού χρειάστηκε να τρέξουν πολύ κόντρα στην Μπεσίκτας στάθηκε ο Θανάσης Ανδρούτσος μετά το 1-1 στο «Καραϊσκάκης».

Ο νεαρός μέσος των «ερυθρόλευκων» τόνισε πως έκλεισαν τους χώρους και αντιμετώπισαν έτσι την ποιότητα των «αετών», στάθηκε στην καλή εμφάνιση του πρώτου ημιχρόνου και στο λάθος που έφερε την ισοφάριση, ενώ τόνισε πως θα πάνε στην Πόλη για την πρόκριση.

Αναλυτικά: «Ήταν ένα παιχνίδι, στο οποίο χρειάστηκε να τρέξουμε πολύ, κλείσαμε καλά τους χώρους απέναντι στην Μπεσίκτας, μια ομάδα με μεγάλη ποιότητα, όπως και έδειξε.

Παίξαμε πολύ καλά στο πρώτο ημίχρονο, αλλά και στο δεύτερο μέχρι που ένα λάθος δικό μας επέτρεψε στους αντιπάλους να ισοφαρίσουν. Αυτό το γκολ τους έδωσε αυτοπεποίθηση, αλλά εμείς ελέγχαμε αμυντικά το ματς μέχρι το τέλος του.

Μετά από αυτό το αποτέλεσμα, πρέπει να πάμε στην Τουρκία, να σκοράρουμε και να πάρουμε την πρόκριση».