Super League 2

Ανεπηρέαστος από τη διακοπή ο Απόλλων Σμύρνης

Με πρωταγωνιστή τον Διαμαντόπουλο ο Απόλλωνας Σμύρνης επικράτησε 2-0 του Παναιγιαλείου στο πρώτο χρονικό ματς της 3ης αγωνιστικής Football League.

Η διακοπή των πρωταθλημάτων δεν επηρέασε τον Διαμαντόπουλο. Ο άσος του Απόλλωνα Σμύρνης σκόραρε δύο φορές και οδήγησε την ομάδα του στη νίκη 2-0 επί του Παναιγιαλείου στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 3ης αγωνιστικής της Football League.

Στο 20 λεπτό οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Διαμαντόπουλο ο οποίος έξι λεπτά αργότερα με εύστοχο πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

Με την επικράτηση αυτή ο Απόλλωνας Σμύρνης πέρασε μόνος στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα, έχοντας βέβαια έναν αγώνα περισσότερο από τον Αγροτικό Αστέρα.