Γερμανία

Ανόβερο, τώρα είναι αργά! (video)

Μετά την εκτός έδρας ισοπαλία με την Χέρτα, το Ανόβερο επικράτησε 2-0 της Γκλάντμπαχ, ωστόσο δεν προλαβαίνει με τίποτα το… τρένο της σωτηρίας, αφού βρίσκεται στο -9 από την Άουγκσμπουργκ.

Τώρα που ξύπνησε είναι αργά! Το Ανόβερο μετά την ισοπαλία με την Χέρτα στο Βερολίνο, επικράτησε 2-0 της Γκλάντμπαχ, ωστόσο είναι απίθανο να παραμείνει στην κατηγορία, αφού βρίσκεται στο -9 από την Άουγκσμπουργκ και την 15η θέση. Αντιθέτως, η Γκλάντμπαχ έχασε κι άλλο έδαφος για το Champions League.

Το πρώτο μέρος ήταν ισορροπημένο, οι δύο ομάδες είχαν φάσεις, με την Γκλάντμπαχ να έχει τις κλασσικότερες. Ωστόσο, τέσσερα λεπτά μετά την έναρξη της επανάληψης, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ. Ο Μπαζέ σέντραρε από τα δεξιά και ο ολομόναχος Άντον έκανε το σουτ, νικώντας τον Ζόμερ, που δεν έκανε καλή εκτίμηση της φάσης.

Έντεκα λεπτά αργότερα, ο Κάραμαν έκανε το σουτ, η μπάλα σταμάτησε στο δεξί δοκάρι και στην επαναφορά ο αφύλακτος και ξεχασμένος από την άμυνα Σόμπιεχ έγραψε το τελικό 2-0.