Super League 2

Απέδρασε ο Άρης!

Τα βρήκε σκούρα, αλλά απέδρασε από την Πιερία ο Άρης! Στο ντεμπούτο του Κωστένογλου, οι «κίτρινοι» προστάτευσαν το γρήγορο γκολ του Τάτου και με το 1-0 επί του Αιγινιακού πήραν διπλό μετά από 1,5 μήνα

Προβληματικός -αλλά τουλάχιστον πιο αποτελεσματικός- παρουσιάστηκε στο ντεμπούτο του Νίκου Κωστένογλου ο Άρης.

Παρόλο που ζορίστηκαν απέναντι στον στριμωγμένο Αιγινιακό, οι «κίτρινοι» επικράτησαν 1-0 και πανηγύρισαν εκτός έδρας νίκη μετά τις 21 Ιανουαρίου.

Πριν καν συμπληρωθούν τρία λεπτά, ο Τάτος αξιοποίησε την ευκαιρία που του δόθηκε και με σουτ μέσα από την περιοχή έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του. Μόνο που τα πράγματα δεν θα ήταν τελικά τόσο εύκολα όσο φαίνονταν τότε.

Γιατί ο Μιλούνοβιτς δεν μπόρεσε να διπλασιάσει τα τέρματα των φιλοξενούμενων από το ύψος του πέναλτι. Ο Ίλιτς δεν κατάφερε να τελειώσει εύστοχα το υπέροχο σόλο του στο ξεκίνημα του β’ μέρους. Κι αφού δεν καθάρισε, ο Άρης έφτασε να αγχωθεί στο τέλος.

Πόσω μάλλον από τη στιγμή που αναγκάστηκε να αμυνθεί με δέκα παίκτες στα τελευταία λεπτά, εξαιτίας αποβολής του Καράμπελα στο 85’ με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Έστω κι έτσι όμως, οι «κίτρινοι» κατάφεραν να υπερασπιστούν το υπέρ τους σκορ, με το οποίο δεν πλησίασαν μεν στις πρώτες θέσεις (αφού και η Λαμία νίκησε) ωστόσο κράτησαν τις ελπίδες τους για ανατροπή.