Απίστευτο: Χατ-τρικ ο Βρανιές στα πρώτα 33' απέναντι στην Ξάνθη!

Θα τη θυμάται για πάντα τη 18η Φεβρουαρίου του 2018 ο Όγκνιεν Βράνιες!

Δεν ξανάγινε!

Η ΑΕΚ διαλύει (4-0) την Ξάνθη στο ημίχρονο της αναμέτρησης του ΟΑΚΑ, έχοντας πετύχει τρία γκολ ως το 33ο λεπτό της αναμέτρησης (το άλλο, του Μπακασέτα, στο 44'), με χατ-τρικ του… Όγκνιεν Βράνιες!

Όχι, καλά διαβάσατε.

Ο Βόσνιος κεντρικός αμυντικός πραγματοποιεί, αν όχι την καλύτερη, την πλέον αξιομνημόνευτη εμφάνιση της -μέχρι τώρα- καριέρας του, σκοράροντας για πρώτη φορά σε αυτήν, όχι, απλά, περισσότερες από μία φορές, αλλά… ΤΡΕΙΣ!

Πρώτα στο 5', άνοιξε το σκορ (αν και το τέρμα του δεν έπρεπε να μετρήσει, καθώς είναι σε θέση οφσάιντ, μετά την κεφαλιά του Τσιγκρίνσκι), στη συνέχεια, στο 19', «έγραψε» με καρφωτή κεφαλιά το 2-0 και στο 33', και πάλι με κεφαλιά, ολοκλήρωσε ένα απίστευτο χατ-τρικ!

Ο Βράνιες, μάλιστα, σκοράρει ξανά απέναντι στην ακριτική ομάδα, καθώς είχε πετύχει το γκολ της ΑΕΚ για το 1-1 στα Πηγάδια, στον α' γύρο. Αυτό ήταν και το μοναδικό του τέρμα στη σεζόν, προσθέτοντας μαζεμένα σήμερα άλλα τρία -προς το παρόν…

Να πούμε, δε, πως ο 28χρονος είχε ανοίξει… λογαριασμό με την κιτρινόμαυρη φανέλα στο περσινό 6-0 επί της Βέροιας.