Από τότε είχε να βάλει τέσσερα γκολ σε ένα ημίχρονο σε εκτός έδρας ο Παναθηναϊκός

Φοβερό ρεκόρ ισοφάρισε η ομάδα του Μαρίνου Ουζουνίδη, που πέτυχε τέσσερα γκολ σε ένα ημίχρονο στην έδρα του Αστέρα.

Κανένα έλεος δεν έδειξε ο Παναθηναϊκός στον Αστέρα Τρίπολης. Οι πράσινοι μπήκαν με το γκάζι πατημένο στο… τέρμα στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης» και σημείωσαν τέσσερα γκολ στο πρώτο 45λεπτο (4-0).

Για να βρει κανείς μια τέτοια επίδοση στα ματς των πράσινων θα πρέπει να γυρίσει στο μακρινό 1994. Δηλαδή 23 ολόκληρα χρόνια πίσω.

Τον Σεπτέμβριο εκείνης της σεζόν, το «Τριφύλλι» είχε πετύχει τέσσερα τέρματα στην έδρα του Ιωνικού (4-1) στο πρώτο ημίχρονο και το ματς είχε λήξει με σκορ 5-2.