Βέλγιο

Απόλυτη κορυφή

Με το απόλυτο συνεχίζει στην κορυφή του Α’ ομίλου η Μαλίν, η οποία επιβλήθηκε 4-0 της Γκενκ στην τρίτη αγωνιστική των πλέι οφ που θα κρίνουν κάποια από τα ευρωπαϊκά εισιτήρια της Jupiler League.

Φουλ για Ευρώπη οδεύει η Μαλίν, η οποία διέλυσε και τη Γκενκ (4-0) στην προσπάθειά της για εξασφάλιση ενός εκ των Ευρωπαϊκών εισιτηρίων.

Με εξαιρετική εμφάνιση οι γηπεδούχοι ήταν απόλυτα κυρίαρχη του ματς σκοράροντας στο δεύτερο μόλις λεπτό του ματς, ενώ ο Βεσελίνοβιτς στο 17’ έκανε το 2-0. Τα γκολ έγιναν τρία απ’ τον Νέσενς, με την κόκκινα κάρτα που είδε ο Ενκονγκα για την Γκενκ να αλλάζει ακόμα περισσότερο τις ισορροπίες.

Ο Ομπράντοβιτς τέσσερα λεπτά πριν το φινάλε σημείωσε το τελικό 4-0, με τον Βεσελίνοβιτς να έχει χάσει σπουδαία ευκαιρία απ’ τα έντεκα βήματα στο 78’ για να αυξήσει ακόμα περισσότερο την κυριαρχία της ομάδας του.