Γερμανία

Αρνείται να… πέσει η Ίνγκολσταντ!

Αν και η Ντάρμσταντ πήγε να την πάρει στο… λαιμό της, η Ίνγκολσταντ έκανε την ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο και νικώντας 3-2, παρέμεινε «ζωντανή» για την παραμονή!

Δεν τα παρατάει!

Στο ντέρμπι των ουραγών, η Ντάρμσταντ που σχεδόν έχει… αποχαιρετήσει, λίγο έλειψε να κάνει τη «ζημιά» στην Ίνγκολσταντ, αλλά η τελευταία έκανε την ανατροπή μέσα σε τέσσερα λεπτά και επικρατώντας 3-2, διατηρεί τις ελπίδες που έχει για την παραμονή στην Bundesliga.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 20’ με τον Γκρος, αλλά ο Βράντσιτς μέσα σε έξι λεπτά (33’ και 39’) έβαλε… φωτιά στο ματς, καθώς έδωσε το προβάδισμα στην Ντάρμσταντ, που το διατήρησε μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Ωστόσο, στο δεύτερο η Ίνγκολσταντ βρήκε τα ψυχικά αποθέματα και με τους Κοέν (68’) και Σούτνερ (72’) έκανε τη νέα ανατροπή στο παιχνίδι, με το 3-2 ήταν το τελικό σκορ.

Με δέκα παίκτες ολοκλήρωσαν την αναμέτρηση οι δύο ομάδες, καθώς από τη μία αποβλήθηκε ο Μπρεζερί στο 87’, ενώ από την άλλη στο ίδιο λεπτό ο Τσολάκ.