«Άσφαιροι» στο Αγρίνιο

Δεν κατάφεραν να σκοράρουν στο Αγρίνιο Παναιτωλικός και Παναχαϊκή και μοιραία ήρθαν ισόπαλοι χωρίς τέρματα στο μεταξύ τους φιλικό ματς προετοιμασίας, ενόψει της έναρξης των επίσημων υποχρεώσεων.

Παναιτωλικός και Παναχαϊκή ήρθαν 0-0 τη Δευτέρα σε φιλικό ματς προετοιμασίας στο Αγρίνιο και έδειξαν πως θέλουν δουλειά ακόμα, ενόψει των επίσημων υποχρεώσεων, ειδικότερα οι Αγρινιώτες που την επόμενη Δευτέρα ξεκινούν στη Σούπερ Λίγκα κόντρα στον Παναθηναϊκό.

Οι παίκτες του Λεονέλ Πόντες έχασαν κάποιες ευκαιρίες για να σκοράρουν, όπως και οι Πατρινοί στις αντεπιθέσεις, ιδιαίτερα στο πρώτο ημίχρονο, σε ένα παιχνίδι γενικά μέτριο. Αγωνίστηκε για μισή ώρα ο Ανρί Καμαρά, που έχει συμφωνήσει με τους Αγρινιώτες.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Στεφανάκος, Κουτρομάνος, Κούσας, Μπεχαράνο Ντάνι (46’ Ζαρκάδας), Ρουσκουσέδα (60’ Καμαρά), Κάπελ (71’ Ουάρντα), Παπάζογλου (71’ Χαντάκιας), Μάκος, Ρομέρο (80’ Μήλιος), Ρουμπουλάκου (71’ Κέβιν), Βασιλείου (46’ Βιγιαφάνιες)

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ: Αθανασόπουλος, Κάργας, Χούσα, Στεργίδης, Πέδρο, Καρβουνιάρης, Μουκίδης, Κυβελίδης, Ντελέκος, Λαμπρόπουλος, Περίκο. Αγωνίστηκαν στο β’ ημίχρονο και οι: Κοντοδήμας, Ασίγκμπα, Ρόκας, Τρίγκας, Χαρτσιάς, Ντζίλας, Ρουμπάτος, Παπαδόπουλος, Πινδώνης, Μητρόπουλος, Σαμπατάκος