Super League 2

Αυλαία με ισοπαλία στη Δράμα

Δόξα και Παναχαϊκή ήρθαν ισόπαλοι 1-1, στη Δράμα, στο σημερινό ματς με το οποίο άνοιξε η 5η αγωνιστική στη Super League 2, με τους γηπεδούχους να έχουν δοκάρι στο 13', ενώ έπαιζαν με 10 από το 77’.

Ισόπαλο με 1-1 τελείωσε το παιχνίδι ανάμεσα στην Δόξα και την Παναχαϊκή, με το οποίο άνοιξε η αυλαία της 5ης αγωνιστικής στη Super League 2, στη Δράμα. Αποτέλεσμα που διατήρησε αήττητους τους φιλοξενούμενους, ανεβάζοντάς τους παράλληλα στην τρίτη θέση της βαθμολογίας, ενώ αυτό ήταν το τρίτο «Χ» για τους γηπεδούχους…

Η Δόξα πήρε το προβάδισμα με… αυτογκόλ από τα αποδυτήρια, από την κεφαλιά του Ρουγκάλα μόλις στο 4ο λεπτό, ενώ στο 13’ έφτασε κοντά και σε δεύτερο γκολ. Όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Μαρκοπουλιώτης έπιασε την κεφαλιά αλλά η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Σούλη!

Η Παναχαϊκή από την άλλη είχε την καλύτερη της φάση για να ισοφαρίσει στο 36ο λεπτό, με την κεφαλιά του Μωραϊτη να περνάει ελάχιστα άουτ, για να πετύχει τελικά το 1-1 με το σουτ του Κολ στο 54’ κι ενώ οι «μαυραετοί» διαμαρτυρήθηκαν για χέρι του σκόρερ στη φάση…

Μάλιστα, η Δόξα έμεινε με παίκτη λιγότερο στο 77ο λεπτό, μετά την αποβολή του Καψάλη με δεύτερη κίτρινη κάρτα, ενώ οι Αχαιοί πίεσαν για να κάνουν την ανατροπή αλλά δεν κατάφεραν να φτάσουν… ποτέ στο 1-2.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Δόξα Δράμας (Ανυφαντάκης): Μένκα, Παπαργυρίου, Μαρκοπουλιώτης, Κρητικός (81’ Κουκόλης), Πλέγας, Ρόβας (63’ Κόντος), Ιωαννίδης, Σιώπης, Πινδώνης (60’ Οικονόμου), Καψάλης, Χάμοντ.

Παναχαϊκή (Μπαξεβάνος): Σούλης, Πολίμος, Ρουγκάλας, Ιντζόγλου, Κολ (90’+3’ Σταμόπουλος), Σιατραβάνης (89’ Αντωνακόπουλος), Παπατόλιος, Λινάρδος, Κυνηγόπουλος (77’ Μαυρίας), Μωραΐτης, Τσελεπίδης.