Πορτογαλία

«Αυτοκτονία» και «πατατράκ» για Μπράγκα (video)

Αν και κατάφερε να προηγηθεί η Μπράγκα 3-0 στην έδρα της νεοφώτιστης Σάντα Κλάρα, το ματς ολοκληρώθηκε 3-3 για τη δεύτερη αγωνιστική της Primeira Lega.

Η Μπράγκα ήρθε ισόπαλη 3-3 στην έδρα της νεοφώτιστης στην Primeira Lega Σάντα Κλάρα, αν και προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο 3-0, στη μεγαλύτερη έκπληξη της δεύτερης αγωνιστικής, που στέρησε από τους φιναλίστ του Europa League του 2011 την ευκαιρία να «πιάσουν» στην πρώτη θέση την κορυφαία τριάδα στην προσπάθεια για την έξοδο στο Τσάμπιονς Λιγκ της επόμενης αγωνιστικής περιόδου.

Αντίθετα, αυτός ο βαθμός ήταν ο πρώτος για τη Σάντα Κλάρα και την ανέβασε από την τελευταία θέση του πίνακα.

Οι φιλοξενούμενοι επέβαλαν το ρυθμό τους στο πρώτο ημίχρονο και έφτασαν στο 3-0 με τα τέρματα των Σάντος, Ουίλσον Εντουάρντο και Ντιέγκο Σόουζα. Όμως, η κούραση από την προσπάθεια και η απογοήτευση από τον αποκλεισμό από το Europa League την περασμένη Πέμπτη κόντρα στη Ζόρια έφεραν μια υπέρμετρη χαλάρωση και οι Σαντάνα, Ζε και Καρντόσο την «τιμώρησαν» με την «ανατροπή» έκπληξη της βραδιάς.