Βάφτηκε ερυθρόλευκο το ντέρμπι των… πολύ μικρών

Με δύο γκολ στο δεύτερο μέρος, η Κ15 του Ολυμπιακού επικράτησε της αντίστοιχης του Παναθηναϊκού και... πλησίασε σε απόσταση «αναπνοής» τον προωτοπόρο αιώνιο αντίπαλό της.

Στα... χέρια του Ολυμπιακού κατέληξε το ντέρμπι του Νότιου ομίλου, στη Σούπερ Λίγκα Κ15!

Οι πιτσιρικάδες των Πειραιωτών επικράτησαν 2-0 του Παναθηναϊκού και διατηρήθηκαν στο «κόλπο» της πρωτιάς, μειώνοντας στους δύο βαθμούς την απόστασή τους από τους πράσινους κι ενώ έχουν παιχνίδι λιγότερο.

Στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους, ο Κίτσος άνοιξε το σκορ για τους ερυθρολεύκους, ενώ δέκα λεπτά πριν τη λήξη ο Σταμούλης κέρδισε πέναλτι από τον Αυγερινό και ο Σπυριδάκης από την άσπρη βούλα διαμόρφωσε το τελικό σκορ υπέρ των γηπεδούχων.

Ολυμπιακός: Γραμματικάκης, Φρέρης, Μπονέλης, Κατσογιάννης, Γιγίνης, Λιάτσος (70' Παπανικόπουλος), Κίτσος (56' Σπυριδάκης), Λιοφάγος, Σταμούλης (82' Τσιουρής), Συρμής (62' Ντόη), Καραπαναγιωτίδης (77' Παστράς).

Παναθηναϊκός: Αυγερινός Π., Πορφυρόπουλος, Παυλάκης, Καρνέσης, Γωγουβίτης, Κωστόπουλος, Δημοσθενιάδης (64' Ζαφείρης), Κρυπαράκος, Τζαβίδας, Τόρρα (79' Αυγερινός Θ.), Τσοντάκης.