Ισπανία

Εντυπωσιακή… επαναφορά! (video)

Η ήττα της από την Μπαρτσελόνα δεν πτόησε το ηθικό της. Ίσα-ίσα που την πείσμωσε και η Βαλένθια επανήλθε στις νίκες με το ευρύ 4-0 επί της Γρανάδα.

Στις νίκες και μάλιστα με εντυπωσιακό τρόπο επέστρεψε η Βαλένθια μετά την ήττα από την Μπαρτσελόνα στην προηγούμενη αγωνιστική.

Ο «νυχτερίδες» συνέτριψαν 4-0 την Γρανάδα στο Μεστάγια και παρέμειναν στην τέταρτη θέση του βαθμολογικού πίνακα που οδηγεί στο Τσάμπιονς Λιγκ.

Στο 26ο λεπτό ο Φουέγο άνοιξε το σκορ για τους παίκτες του Νούνο Εσπίριτο Σάντο και στο 40ο ο Παρέχο με πέναλτι έκανε το 2-0.

Η Βαλένθια πέτυχε άλλα δύο γκολ προς το τέλος του αγώνα. Στο 85ο λεπτό με τον Φεγκουλί και στο 88’ με τον Νεγρέδο, δίνοντας μεγάλες διαστάσεις στη νίκη της.