Super League 2

Βήμα παραμονής για τα Χανιά

Τα Χανιά επικράτησαν 2-1της Αναγέννησης Καρδίτσας και έκαναν σπουδαίο βήμα παραμονής στην Football League, με τους φιλοξενούμενους να… μπλέκουν σε περιπέτειες μετά την ήττα!

Ένα βήμα πιο κοντά στην παραμονή του στην Football League βρίσκονται τα Χανιά. Οι Κρητικοί επικράτησαν 2-1 της Αναγέννησης Καρδίτσας, έφτασαν τους 30 βαθμούς και βρίσκονται στο +6 από την επικίνδυνη ζώνη. Από την άλλη μεριά, οι φιλοξενούμενοι μετά την ήττα τους… έμπλεξαν σε περιπέτειες!

Τα Χανιά άνοιξαν το σκορ στο 32ο λεπτό με τον Σταματή και πήγαν στα αποδυτήρια με το υπέρ τους προβάδισμα. Ωστόσο, τρία λεπτά μετά την επανέναρξη ο Κρητικός με ωραίο σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, ισοφαρίζοντας σε 1-1. Το γκολ αυτό δεν πτόησε τους γηπεδούχους, που ανέκτησαν τα ηνία του αγώνα και με τη συμπλήρωση μιας ώρας παιχνιδιού ο Τσουκάνης με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ, έγραψε το 2-1 το οποίο έμεινε μέχρι το τέλος.