Oλλανδία

Βρέθηκε ομάδα να… ξανασταματήσει τη Φέγενορντ!

Μια γκολάρα του Ζένελι έφερε το 2-2 στο ντέρμπι της Χέρενφεν με την Φέγενορντ και κράτησε τους πρωτοπόρους της Eredivisie για δεύτερη σερί αγωνιστική μακριά από τη νίκη, μετά από ισάριθμα ντέρμπι.

Πρώτα ο Άγιαξ και τώρα η Χέρενφεν. Για δεύτερη σερί αγωνιστική η Φέγενορντ τα βρήκε σκούρα και δέχτηκε μια ακόμα απώλεια βαθμών μετά το 2-2 στην ενδέκατη αγωνιστική του Ολλανδικού πρωταθλήματος.

Η πρωτοπόρος της Eredivisie –που παραμένει αήττητη στις φετινές εγχώριες υποχρεώσεις της- φρέναρε για δεύτερη φορά, σε ένα ματς που της πήγε στραβά από την αρχή.

Βρέθηκε πίσω στο σκορ από το πέμπτο μόλις λεπτό, όμως μέχρι τη λήξη του ημιχρόνου είχε φέρει το ματς «τούμπα». Αρχικά με διαγώνιο πλασέ του Γιόργκενσεν και στην συνέχεια με τον Ζένελι, ο οποίος πήρε την «ασίστ» από εκτέλεση πέναλτι του Γιόργκενσεν, που απέκρουσε ασταθώς ο Μούλντερ.

Η… τελευταία κουβέντα όμως ήταν της Χέρενφεν. Με απίθανο σουτ στην κίνηση του Ζένελι ισοφάρισε σε 2-2 και έμεινε στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας, ενώ ο Άγιαξ μείωσε στους 3 από την Φέγενορντ.