Γερμανία

Της έχει πάρει τον... αέρα: 2-0 η Λειψία από το 26ο λεπτό κόντρα στην Μπάγερν!

Η Λειψία έχει μπει πολύ δυναμικά στο μεγάλο ντέρμπι της 6ης αγωνιστικής της Bundesliga με αντίπαλο την Μπάγερν Μονάχου, με τους «ταύρους» να προηγούνται με 2-0 από το 26ο λεπτό!

Τελικά, της έχει πάρει... τον αέρα!

Ενάμιση μήνα μετά τον τελικό του Σούπερ Καπ Γερμανίας, η Λειψία «σοκάρει» ξανά την Μπάγερν Μονάχου, αυτή τη φορά για την 6η αγωνιστική της Bundesliga!

Οι «ταύροι», που μπήκαν πολύ δυναμικά στο μεγάλο ντέρμπι του γερμανικού πρωταθλήματος, άνοιξαν το σκορ στο 20ο λεπτό με τον Οπέντα, ο οποίος βγήκε ταχύτατα στην αντεπίθεση κάνοντας το 1-0! Έξι λεπτά αργότερα μάλιστα, οι γηπεδούχοι διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Λουκέμπα, παίρνοντας σαφές προβάδισμα νίκης!

Να θυμίσουμε πως η Λειψία διατηρεί αήττητο τριών αγώνων κόντρα στους Βαυαρούς, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης!