Γερμανία

«Βύθισε» την Βόλφσμπουργκ η Βέρντερ!

Η Βέρντερ Βρέμης πήρε τεράστιο διπλό στην έδρα της Βόλφσμπουργκ με 2-1, την έφτασε στη βαθμολογία και δεν της επέτρεψε να ξεφύγει από τα πολύ χαμηλά… στρώματα της βαθμολογίας.

Και ο κατήφορος της Βόλφσμπουργκ συνεχίζεται. Οι «λύκοι» ηττήθηκαν με 2-1 εντός έδρας από την Βέρντερ Βρέμης και μπλέκουν για τα καλά, όσον αφορά τη σωτηρία τους.

Η Βέρντερ μπήκε με τα… μπούνια στο ματς και σόκαρε δις μέσα σε οκτώ λεπτά το «Volkswagen Arena». Υπαίτιος γι’ αυτό ήταν ο Σερζ Γκνάμπρι που πέτυχε δύο τέρματα, στο 10’ και το 18’, για να βάλει την ομάδα του μπροστά στο σκορ με 2-0. Η απάντηση της Βόλφσμπουργκ ήταν άμεση καθώς ένα λεπτό μετά ο Μαγιοράλ μείωσε σε 2-1.

Ωστόσο, τίποτα δεν άλλαξε μέχρι το τέλος του αγώνα, καθώς οι γηπεδούχοι παρότι είχαν τον έλεγχο και ορισμένες καλές ευκαιρίες, δεν κατάφεραν να πετύχουν ένα τέρμα. Κάπως έτσι, η Βέρντερ έπιασε την Βόλφσμπουργκ στους 22 βαθμούς και οι δύο ομάδες θα παλέψουν για την σωτηρία τους στις εναπομείνασες (12) αγωνιστικές.