Γενικά

Δεν αλλάζει ούτε… το καλοκαίρι η Ατλέτικο (video)

Με την γνωστή συνταγή Σιμεόνε η Ατλέτικο πήρε χάρη σε γκολ του Γοδίν φιλική νίκη με σκορ 1-0 κόντρα στην Τότεναμ, που είχε δύο δοκάρια και μπόλικες ευκαιρίες.

Την πρώτη της νίκη στο πλαίσιο του International Champions Cup της Μελβούρνης πήρε η Ατλέτικο επικρατώντας με το αγαπημένο της 1-0 κόντρα στην Τότεναμ.

Οι ροχιμπλάνκος τιμώρησαν τους «spurs», οι οποίοι είχαν δύο δοκάρια στο πρώτο ημίχρονο αλλά και άλλες σημαντικές ευκαιρίες για να παραβιάσουν την εστία του Όμπλακ. Το μοναδικό τέρμα στο ματς σημείωσε ο Ντιέγκο Γοδίν, εκμεταλλευόμενος κακή αντίδραση στην αντίπαλη άμυνα λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου (40’).