Γερμανία

Δεν… μπορεί η Βόλφσμπουργκ!

Ούτε τώρα! Η Βόλφσμπουργκ ανέτρεψε πριν «βγει» το πρώτο ημίχρονο το 0-1 της Χέρτα στα πρώτα δευτερόλεπτα της αναμέτρησης, αλλά «σκάλωσε» και απέναντι στους Βερολινέζους, σε ένα χορταστικό ματς, 3-3!

Χωρίς νίκη από τον… Αύγουστο παρέμεινε η Βόλφσμπουργκ!

Σε ένα χορταστικό παιχνίδι, οι «λύκοι» ήρθαν ισόπαλοι 3-3 με τη Χέρτα Βερολίνου, αν και κατάφεραν να ανατρέψουν πριν «βγει» το πρώτο ημίχρονο το 0-1 των πρωτευουσιάνων στα πρώτα δευτερόλεπτα της αναμέτρησης!

Μόλις στο 1', λοιπόν, ο Ιμπίσεβιτς άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους στην αναμέτρηση για την 11η αγωνιστική της Μπουντεσλίγκα. Οι γηπεδούχοι, ωστόσο, αντέδρασαν άμεσα και στο 20' θα μπορούσαν να ισοφαρίσουν, αλλά ο Γκόμεζ έχασε το πέναλτι.

Η Βόλφσμπουργκ, όμως, συνέχισε να πιέζει και στο 41', με τον Μάλι, έκανε το 1-1, ενώ, μόλις τρία λεπτά αργότερα, ο Γκόμεζ βρήκε δίχτυα, τελικά και έδωσε προβάδισμα στους γηπεδούχους! Παρά την ανεβασμένη ψυχολογίας τους, ωστόσο, από την ανατροπή, τα έκαναν και πάλι… σαλάτα.

Στο δεύτερο 45λεπτο και συγκεκριμένα, στο 53', ο Ρεκίκ έφερε εκ νέου το παιχνίδι στα ίσα, ο Οριγκί έκανε το 3-2 επτά λεπτά αργότερα, αλλά το τελικό σκορ, για τη νέα «γκέλα» της Βόλφσμπουργκ, διαμόρφωσε ο Ζέλκε, στο 84'.

Νωρίτερα, η Χόφενχαϊμ πέρασε εμφατικά από την Κολωνία, επικρατώντας της ομώνυμης ομάδας 3-0!